X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA wstrzymują kontakty handlowe z Birmą. To pokłosie krwawych manifestacji

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 21:06
Stany Zjednoczone wstrzymały wszelkie kontakty handlowe z Birmą do czasu przywrócenia rządu obalonego przez wojskową juntę. Chodzi o wszystkie możliwe kwestie handlowe i inwestycyjne, które uregulowano w umowie w 2013 roku. Niewykluczone są też kolejne działania dotyczące ceł.
Protest przeciwko zamachowi stanu w Birmie
Protest przeciwko zamachowi stanu w BirmieFoto: Robert Bociaga Olk Bon/shutterstock

Decyzja USA związana jest z krwawym tłumieniem protestów opozycji przez wojskowe siły bezpieczeństwa w Birmie. W sobotę w trakcie manifestacji zginęło ponad 110 osób, kolejne ofiary śmiertelne odnotowano podczas dzisiejszych demonstracji.

shutterstock_birma 1200.jpg
Brutalne tłumienie protestów w Birmie. Patryk Kugiel: armia już traci cierpliwość

Amerykańska przedstawicielka do spraw handlu Katherine Tai poinformowała, że zabijanie pokojowych demonstrantów, studentów, pracowników, robotników i dzieci "wstrząsnęło sumieniem społeczności międzynarodowej". Podkreśliła, że działania sił bezpieczeństwa są zamachem na lata transformacji demokratycznej i wysiłku całego narodu, który chciał osiągnąć pokojową i dostatnią przyszłość.

"To absolutnie oburzające"

Wcześniej otwarcie ognia do protestujących potępił prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Wydarzenia te określił jako "straszliwe". - To absolutnie oburzające - dodał. Zaznaczył, że na podstawie informacji, które otrzymał, "wielu ludzi zginęło całkowicie niepotrzebnie".

Sobotnie manifestacje - do których wezwała opozycja - przypadły w Dniu Sił Zbrojnych - wojskowym święcie, które upamiętnia początek oporu wobec japońskiej okupacji z 1945 roku. Protesty miały być znakiem sprzeciwu wobec wojskowej junty, która od lutego rządzi krajem. Z kolei państwowa telewizja ostrzegała, że wojsko będzie strzelało do protestujących. Mimo ostrzeżeń protesty odbywały się w większości miast kraju.

Od początku protestów w Birmie zginęło około 400 demonstrantów.

Czytaj również: 

Czytaj także

Dr Targalski: Rosja chce uderzyć w USA chińskimi rękami

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 09:22
- Rosja chce wykorzystać fiasko wstępnych rozmów amerykańsko-chińskich i z tego względu namawia Chiny do odejścia od dolara i oparcia się o inne waluty. To próba uderzenia przez Rosję w Stany Zjednoczone chińskimi rękami - powiedział politolog dr Jerzy Targalski.
rozwiń zwiń