X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

MSW Rosji chce stworzyć "cyfrowy profil" cudzoziemców. Ma zawierać m.in. dane biometryczne

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 11:14
MSW Rosji planuje stworzenie jednolitego rejestru cudzoziemców, by umożliwić imigrantom pracującym w Rosji korzystanie z urzędowych usług elektronicznych - podał w poniedziałek dziennik "Wiedomosti". 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: MaximP / Shutterstock

Jak podało MSW, dzięki stworzeniu "cyfrowego profilu" cudzoziemca, będzie mógł on korzystać drogą elektroniczną z takich usług jak zawarcie umowy o pracę, potwierdzenie wykształcenia, płacenie podatków. Tą drogą otrzyma też informację o tym, że wygasają zezwolenia pozwalające na jego pobyt w Rosji.

Czytaj także:
mid-epa08755898 (1).jpg
Białoruskie MSW: od września do Polski wyjechało 10 tys. osób

Wcześniej MSW Rosji zapowiadało stworzenie scentralizowanego banku danych zawierającego informacje zarówno o Rosjanach, jak i o cudzoziemcach. Ta baza danych ma pozwalać na identyfikowanie osoby na podstawie wizerunku twarzy i odcisków palców.

Czytaj także:

Statystyki

W pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku w Rosji przebywało 1,84 mln osób oficjalnie zarejestrowanych przez służby migracyjne.

Czytaj także:
straż graniczna f 1200.jpg
Przerzut nielegalnych imigrantów. Straż Graniczna zatrzymała Mołdawianina

W znacznej części są to imigranci zarobkowi z byłych państw ZSRR. Ich liczba jednak znacznie zmalała w związku z zamknięciem granic, wywołanym pandemią koronawirusa.

Pracodawcy zawarli ponad 168 tys. umów o pracę z cudzoziemcami w styczniu i lutym br. Rok wcześniej takich umów było 238,5 tysiąca.

jbt

Czytaj także

Duży spadek liczby wniosków azylowych w UE. Migracje ogranicza pandemia

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 11:12
Liczba wniosków o ochronę międzynarodową złożonych w UE spadła w ubiegłym roku o 31 proc. w porównaniu z rokiem 2019 - poinformował Europejski Urząd Wsparcia w Dziedzinie Azylu (EASO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dania zaostrza przepisy. Zmniejszą się "kwoty" migrantów w miastach

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 07:25
Duńskie władze zaostrzają przepisy dotyczące imigrantów z krajów "niezachodnich". Tak restrykcyjne przepisy jeszcze mocniej uderzą w mniejszości etniczne w kraju.
rozwiń zwiń