X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przejęcie PGNiG przez Orlen. KE potwierdza, że sprawę rozpatrzy UOKiK

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 18:50
Komisja Europejska potwierdziła, że przesłała sprawę koncentracji grup w sektorze energetycznym do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodzi o przejęcie przez PKN Orlen bezpośredniej kontroli nad Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / MOZCO Mateusz Szymanski

W oświadczeniu przesłanym Polskiemu Radiu rzeczniczka Komisji napisała, że decyzja o przekazaniu sprawy UOKiK zapadła na podstawie artykułu 4 prawa o konkurencji dotyczącego fuzji.

platforma wiertnicza 1200.jpg
PGNiG liczy na duży wzrost wydobycia gazu. Polska spółka kupuje aktywa norweskiej firmy

W sprawach dotyczących przejęć firm i wpływu na konkurencję Komisja Europejska zwykle sama podejmuje decyzje. Zdarza się jednak, że przekazuje sprawy państwom członkowskim. Dzieje się tak, gdy Bruksela uzna, że krajowy organ będzie miał lepszy ogląd sytuacji, by dokonać przeglądu transakcji.

Zdaniem prezesa UOKiK Tomasza Chróstnego to wyraz dużego zaufania do kompetencji i doświadczenia polskiego urzędu antymonopolowego.

Czytaj także:

Do decyzji KE odniósł się na twitterze również prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"To nasz wielki sukces i krok w budowie silnego koncernu multienergetycznego" - zaznaczył. Szef Koncernu dodał, że w ciągu kilku tygodni transakcja zostanie zgłoszona do polskiego urzędu antymonopolowego.

fc

Czytaj także

"Dobra wiadomość nie tylko dla Polski". Prezes PGNiG o werdykcie TSUE ws. gazociągu OPAL

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 19:45
Rzecznik generalny Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości opowiedział się za utrzymaniem w mocy - korzystnego dla Polski - orzeczenia unijnego sądu w sprawie gazociągu OPAL (niem. Ostsee Pipeline Anbindungs-Leitung). "Dobre wiadomości z Luksemburga w sprawie dotyczącej gazociągu OPAL" - napisał na Twitterze wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W 2020 roku PGNiG zanotował wielomiliardowe zyski. Miała na to wpływ wygrana z Gazpromem

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 11:11
W 2020 roku Grupa Kapitałowa PGNiG osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 39,2 mld zł. Wynik EBITDA wyniósł 13 mld zł, a zysk netto 7,34 mld zł. W ubiegłym roku PGNiG sprzedało w Polsce ok. 16,8 mld m3 gazu, o 5,4 proc. więcej niż w 2019 r.
rozwiń zwiń