X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"The Guardian": Google zwleka z usuwaniem antysemickich "recenzji" dotyczących muzeum Auschwitz

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 10:56
Działania Google'a w reakcji na zgłaszane antysemickie "recenzje" użytkowników odnoszące się do muzeum Auschwitz są zbyt wolne - przyznał w piątek koncern odpowiadając na doniesienia brytyjskiego dziennika "The Guardian". Gigant wśród wyszukiwarek zapowiada poprawę swojego działania.
Historyczna brama b. niemieckiego obozu zagłady Auschwitz
Historyczna brama b. niemieckiego obozu zagłady AuschwitzFoto: shutterstock/Liya_Blumesser

Jak informuje gazeta, pod stroną muzeum w serwisie Google Maps znalezione zostały 153 antysemickie komentarze w ramach funkcji pozwalającej na ocenianie obiektów i atrakcji turystycznych; niektóre komentarze, w tym pochwalające Hitlera i Holokaust, zamieszczone były tam od lat.

shutterstock_1693330996 1200.jpg
Rosnąca fala antysemityzmu w Niemczech. Departament Stanu USA wyraził "głębokie zaniepokojenie"

Zgłaszanie nic nie daje

Pomimo ich wielokrotnego zgłoszenia po 24 godzinach większość wciąż była widoczna dla użytkowników. Dopiero po pytaniach zadanych koncernowi przez dziennik niemal wszystkie zostały usunięte.

"Mamy jasną politykę, która zabrania obraźliwych i fałszywych recenzji i pracujemy 24 godziny na dobę, monitorując serwis Google Maps. W tym przypadku wiemy, że musimy się poprawić,
i działamy, by poprawić nasze systemy detekcji" - oświadczyła firma.

Google rzadko usuwa komentarze

Jak powiedział cytowany przez "Guardiana" rzecznik muzeum, instytucja ta jest częstym celem antysemickich "recenzji" zamieszczanych na stronach Google'a, a serwis rzadko je usuwa.

"Nasze doświadczenie jest niestety takie, że w wielu przypadkach różne zatrważające antysemickie komentarze nie są usuwane po ich zgłoszeniu, bo nie łamią regulaminu" - powiedział niewymieniony z nazwiska przedstawiciel placówki. 

as

Czytaj także

"Naruszenie prawa do tożsamości narodowej". Będzie kolejna rozprawa ws. serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 16:36
23 marca odbędzie kolejna batalia sądowa z pozwu kpt. Zbigniewa Radłowskiego i ŚZŻAK przeciwko producentom serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" - informuje Reduta Dobrego Imienia. Jak przypomina, proces dotyczy m.in. "naruszenia dóbr osobistych w postaci prawa do tożsamości narodowej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nigdy nie możemy się godzić na antysemityzm". Prezydent odznaczył zasłużonych w ratowaniu Żydów

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 14:50
- Nigdy nie możemy się godzić na antysemityzm, nie wolno nam przechodzić obok tego obojętnie, nigdy nie możemy się zgodzić na jakiekolwiek symbole hitlerowskich Niemiec w naszym kraju, na jakiekolwiek gesty, nie ma na to zgody w przestrzeni publicznej w żadnej formie - mówił prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sądy nie powinny decydować o historii". "Spiegel" o wyroku w sprawie niemieckiego serialu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 17:40
Niemieckie media odnotowały wyrok krakowskiego sądu w sprawie serialu "Nasze matki, nasi ojcowie". Portal tygodnika "Spiegel" opublikował komentarz w tej sprawie. Publicysta Jan Puhl pisze, że "bojownik ruchu oporu Zbigniew Radłowski ma chyba rację", ale "sądy nie powinny decydować o historii".
rozwiń zwiń