X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Stoimy ramię w ramię". Zakończyła się dyskusja unijnych przywódców z prezydentem USA

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 23:00
Około godziny trwała dyskusja unijnych przywódców na wideoszczycie z prezydentem USA Joe Bidenem. To pierwsza, wspólna rozmowa liderów krajów członkowskich z amerykańskim przywódcą od 2009 roku. Wtedy po raz ostatni zorganizowano szczyt Unia Europejska - USA w którym wziął ówczesny prezydent Barack Obama.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

"Stojąc ramię w ramię, Unia Europejska i USA mogą pokazać, że demokracje bronią obywateli, promują godność i przyczyniają się do dobrobytu” - napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

Dzisiejsze łączenie unijnych przywódców z amerykańskim prezydentem poprzedziła wizyta w Brukseli w tym tygodniu sekretarza stanu USA. Antony Blinken zapewnił europejskich sojuszników o chęci podtrzymania ścisłych więzi transatlantyckich.

W kwaterze głównej NATO amerykański sekretarz stanu podkreślał przywiązanie Stanów Zjednoczonych do artykułu 5 Traktatu Waszyngtońskiego mówiącego o kolektywnej obronie. Antony Blinken skrytykował też budowę Nord Stream 2, drugiej nitki Gazociągu Północnego, poprowadzonego po dnie Bałtyku, łączącego Rosję z Niemcami, omijającego Polskę i Ukrainę.

ks

Czytaj także

"Nie spodziewałbym się szybkich sankcji". Piecha o działaniach UE ws. Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 19:00
- Dobrze, że apel premiera Mateusza Morawieckiego został podchwycony i usłyszeliśmy stanowczy apel do władz Białorusi - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Bolesław Piecha (Prawo i Sprawiedliwość). Drugim gościem "Pulsu Europy" był Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wideoszczyt UE. Rozpoczęła się dyskusja z prezydentem USA

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 21:30
Na wideoszczycie unijni przywódcy połączyli się z prezydentem USA Jose Bidenem. To pierwsza, wspólna rozmowa liderów krajów członkowskich z amerykańskim przywódcą od 2009 roku. Wtedy po raz ostatni zorganizowano szczyt Unia Europejska - USA w którym wziął udział ówczesny prezydent Barack Obama.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Rady Europejskiej: musimy przyspieszyć produkcję szczepionek i dostaw

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 22:20
- Musimy przyspieszyć produkcję szczepionek i ich dostaw - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel na zakończenie unijnego wideoszczytu. Pandemia koronawirusa i opóźnienia w dostawach to był jeden z tematów narady z udziałem przywódców 27 krajów.
rozwiń zwiń