X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chińscy hakerzy szpiegowali Ujgurów. Zdecydowana reakcja Facebooka

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 00:35
Facebook oznajmił, że podjął działania przeciwko grupie chińskich hakerów, którzy za pomocą serwisu infiltrowali i szpiegowali działaczy mniejszości Ujgurów. Członkowie grupy m.in. podszywali się pod dziennikarzy i infekowali komputery dysydentów.
Administracja USA oskarża Pekin o ludobójstwo w zamieszkanym przez Ujgurów regionie Sinciang
Administracja USA oskarża Pekin o ludobójstwo w zamieszkanym przez Ujgurów regionie SinciangFoto: shutterstock.com/Arnaud Brian
chiny free 1200
Londyn nakłada sankcje na Chiny. Powodem prześladowania Ujgurów

Jak poinformowali w komunikacie eksperci ds. cyberbezpieczeństwa Facebooka, wykryci hakerzy to grupa znana jako "Earth Empusa" lub "Evil Eye". Mieli oni prowadzić operacje przeciwko ujgurskim aktywistom, dziennikarzom i dysydentom mieszkającym głównie na emigracji w Turcji, USA, Kanadzie czy Kazachstanie.

Czytaj także:

Hakerzy m.in. podszywali się pod dziennikarzy czy innych działaczy ujgurskiej mniejszości, by zdobyć ich zaufanie, a następnie kierowali ich na zainfekowane wirusami strony. W ten sposób zyskiwali dostęp do ich urządzeń. Na potrzeby operacji przestępcy tworzyli strony łudząco podobne do rzeczywistych portali informacyjnych, a także włamywali się na strony często odwiedzane przez Ujgurów, umieszczając tam złośliwe oprogramowanie.

twitter siedziba hq free shutt 1200 .jpg
Twitter zablokował konto chińskiej ambasady w USA. "Polityka przeciw odczłowieczaniu"

"W ramach tych wysiłków (podjętych przeciwko grupie hakerów - red.) nasze zespoły regularnie zakłócały wrogie operacje poprzez blokowanie ich, powiadamianie użytkowników, publiczne dzielenie się wiedzą i dalsze zwiększanie bezpieczeństwa naszych produktów" - oświadczył Facebook w komunikacie.

Administracja USA oraz parlamenty Kanady i Holandii oskarżyły Pekin o ludobójstwo w zamieszkanym przez Ujgurów regionie Sinciang, a w raportach niezależnych badaczy pojawiały się oskarżenia o gwałty, tortury, indoktrynację, przymusowe sterylizacje i aborcje oraz zmuszanie Ujgurów do pracy w fabrykach i na polach bawełny.

pb

Czytaj także

Chiny: sprawa oskarżonego o szpiegostwo Kanadyjczyka. Na salę sądową nie wpuszczono dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 12:55
Przed sądem w chińskim mieście Dandong przy granicy z Koreą Północną odbył się proces jednego z dwóch Kanadyjczyków oskarżonych w Chinach o szpiegostwo. Biznesmen Michael Spavor przebywa w chińskim areszcie od grudnia 2018 r. Na salę rozpraw nie wpuszczono zagranicznych dziennikarzy ani przedstawicieli wielu zachodnich ambasad, którzy chcieli przyglądać się procesowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE nałożyła na Chiny sankcje za łamanie praw człowieka. To pierwsza taka kara od 30 lat

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 10:25
Unia Europejska nałożyła sankcje na 11 osób odpowiedzialnych za zamach stanu w Mjanmie i represje wobec demonstrantów - poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Zdecydowali o tym ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów na spotkaniu w Brukseli.
rozwiń zwiń