X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie zrobię tego". Merkel odrzuca apele o głosowanie nad wotum zaufania dla jej rządu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 22:50
Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w środę, że nie podda się głosowaniu nad wotum zaufania dla jej gabinetu, wbrew apelom opozycji związanym z krytyką rządowej polityki wobec epidemii koronawirusa. - Nie, nie zrobię tego - powiedziała w telewizji publicznej.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel
Kanclerz Niemiec Angela MerkelFoto: Alexandros Michailidis / shutterstock

W wywiadzie dla telewizji publicznej ARD Merkel na pytanie dotyczące apeli do dymisję i poddanie się głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu odpowiedziała przecząco.

- Nie, nie zrobię tego. Poprosiłam dziś ludzi o wybaczenie mi błędu. Myślę, że to była słuszna decyzja. Mam poparcie całego rządu federalnego i parlamentu - powiedziała kanclerz.

pap angela merkel 1200.png
Angela Merkel przeprasza za decyzję ws. wielkanocnego lockdownu. "To był mój błąd"

Zmasowana krytyka pod adresem Merkel

Wcześniej w środę szefowa niemieckiego rządu wycofała się z zapowiedzianego już zaostrzenia restrykcji koronawirusowych w okresie Wielkanocy. Zgodnie z ustaleniami poniedziałkowego szczytu Merkel z premierami landów życie publiczne, gospodarcze i prywatne w Niemczech miało zostać zamrożone w okresie Świąt Wielkanocnych na pięć dni. Jedynie w Wielką Sobotę miał być otwarty handel detaliczny.

Decyzja ta spotkała się w Niemczech ze zmasowaną krytyką, wobec czego w środę kanclerz odwołała planowane zmiany, uznając to za swój błąd i przepraszając za niego. Jej rząd krytykowany jest również m.in. za stosunkowo wolne tempo szczepień.

Nowe wybory parlamentarne w Niemczech rozpisane są na wrzesień tego roku. Zgodnie z zapowiedziami Merkel mają one wyznaczyć kres jej rządom, które sprawuje od 2005 r.

ks

Czytaj także

Ekspert: skuteczne sankcje USA wobec Nord Stream 2 powinny uderzyć w zachodnie firmy

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 17:00
- Gazociąg i tak zostanie zbudowany, ale można podwyższać koszty tej inwestycji i opóźniać jej dokończenie. Następnie blokować prawnie możliwości uruchomienia Nord Streamu 2 - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Mariusz Marszałkowski z portalu BiznesAlert.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twardy lockdown w Niemczech na Wielkanoc. Osiński: zaciągnięto hamulec bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 20:42
- Sytuacja epidemiczna w Niemczech się pogorszyła. Dziś wykryto "tylko" 7,5 tys. nowych zakażeń, ale statystyki te pochodzą z weekendu i są uznawane za mało wiarygodne - mówił Wojciech Osiński, korespondent Polskiego Radia w Niemczech. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nord Stream 2 to zły pomysł". Stany Zjednoczone mówią o sankcjach i ostrzegają Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 16:40
- Stany Zjednoczone nie wykluczają sankcji wobec niemieckich firm, które biorą udział w budowie gazociągu Nord Stream 2 - poinformował nowy amerykański sekretarz stanu Antony Blinken podczas rozmowy ze swoim niemieckim odpowiednikiem Heiko Maasem.
rozwiń zwiń