X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie możemy finansować obcej ingerencji". MSW Francji sprzeciwia się budowie największego meczetu w Europie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 14:30
Francuskie MSW sprzeciwia się budowie największego meczetu w Europie, który ma powstać w Strasburgu. Ministerstwo twierdzi, że konstrukcję świątyni wspiera turecka organizacja promująca separatyzm i popierająca rząd w Ankarze. Władze ostrzegają przed coraz większą ingerencją Turcji w wewnętrze sprawy Francji.
Meczet w Strasburgu
Meczet w StrasburguFoto: Kiev.Victor/Shutterstock

Francuskie MSW poinformowało, że wstrzymane zostaną dotacje, które miały zostać przekazane na budowę meczetu Eyyub Sultan w Strasburgu. Tamtejsze merostwo - zarządzane przez partię Zielonych - chciało przeznaczyć ponad dwa i pół miliona euro na konstrukcję największej muzułmańskiej świątyni w Europie.

1200_Francja_islam_PAP.png
"Islamofobia zabija". Dwóm wykładowcom we Francji grożono śmiercią

Meczetem miało zarządzać tureckie stowarzyszenie wyznaniowe Milli Gorus, które kilka miesięcy temu odmówiło podpisania rządowej karty w sprawie poszanowania wartości republiki przez muzułmanów. - To proturecka organizacja, która nie sprzeciwia się karom za apostazję i która potępia homoseksualność czy równość kobiet i mężczyzn" - powiedział szef MSW Gérald Darmanin w stacji RMC. - Nie możemy finansować obcej ingerencji na naszym terytorium - dodał minister.

Czytaj także:

Emmanuel Macron ostrzega Turcję

Gérald Darmanin tłumaczył, że region Strasburga jest szczególnie dotknięty przez ingerencje muzułmańskich państw, ponieważ nie obowiązuje tam rozdział kościoła od państwa. Alzacja i Mozela to jedyne francuskie regiony, w których lokalne władze mogą finansować organizacje wyznaniowe.

Wczoraj prezydent Francji Emmanuel Macron ostrzegł przed ingerencją Turcji w sprawy Francji w kontekście nadchodzących wyborów prezydenckich. - To jest oczywiste. Będą manipulować opinię publiczną i ingerować w wybory. Te groźby są jasno wyrażane - ocenił prezydent Macron.

Od kilku miesięcy relacje Paryża z Ankarą są napięte. W październiku Turcja oskarżyła Francję o obrażanie uczuć religijnych muzułmanów poprzez wspieranie publikacji karykatur proroka Mahometa. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan kilkakrotnie obrażał prezydenta Macrona. Z kolei rząd w Paryżu potępił ingerencję Turcji w sprawy francuskiego islamu. Francja poparła także Grecję w konflikcie z Ankarą dotyczącym złóż gazu we wschodniej części Morza Śródziemnego.

koz

Czytaj także

"Prawo każdego muzułmanina". Al-Kaida grozi prezydentowi Francji za karykatury Mahometa

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 01:21
- Grupa dżihadystów Al-Kaida w Islamskim Maghrebie (AQIM) wezwała w poniedziałek do zabijania każdego, kto obraża proroka Mahometa i zagroziła zemstą prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi – podaje agencja AFP.
rozwiń zwiń