X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kanał Sueski częściowo odblokowany. Ogromny kontenerowiec wpadł na mieliznę

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 12:52
Zarząd Kanału Sueskiego poinformował o "częściowym odblokowaniu" drogi wodnej, zamkniętej po awarii wielkiego kontenerowca, który wszedł na mieliznę w okolicy Suezu. Jednostka MV Ever Given pod panamską banderą, zepchnięta wczoraj przez silny wiatr, odwróciła się bokiem i utknęła przy południowym wejściu do kanału.
Kontenerowiec całkowicie zablokował ruch w Kanale Sueskim
Kontenerowiec całkowicie zablokował ruch w Kanale SueskimFoto: PAP/EPA/STR

Według relacji świadków grupa siedmiu wielkich holowników przesunęła wielki statek, który stał w poprzek toru wodnego. Dyrekcja Kanału podała, że pierwszy z frachtowców, czekających po północnej stronie na otwarcie przejścia, wyruszył już w drogę. Na swoją kolejkę czeka ponad sto statków - część na Morzu Śródziemnym, pozostałe po stronie południowej - na Morzu Czerwonym.

Blokada kanału

Wcześniej zarząd kanału poinformował, że jednostka MV Ever Given pod panamską banderą, zepchnięta przez silny wiatr, odwróciła się bokiem i utknęła przy południowym wejściu do kanału, w pobliżu Suezu. Nikt nie został poszkodowany.

Fukushima free shutterstock 1200.jpg
Japonia chce spuścić do oceanu 1,2 mln ton radioaktywnej wody z Fukushimy i prosi o poparcie planu

Kontenerowiec ma 400 m długości i 59 szerokości. Jednorazowo może przewozić 20 tysięcy kontenerów. Część z nich stoi na pokładzie - po 10 jeden na drugim. To jedna z największych takich jednostek. W chwili wypadku nad kanałem przechodziła burza piaskowa z wiatrem o prędkości do 50 kilometrów na godzinę.

shutterstock granica brytyjska wielka brytania lotnisko 1200.jpg
Lockdown w Wielkiej Brytanii. 5 tys. funtów kary za nieuzasadniony wyjazd za granicę

***

Kanał Sueski otwarty został w 1869 r. i jest kluczową trasą, przez którą transportuje się ropę, gaz ziemny oraz inne towary pomiędzy Azją a Europą. Kanał został poddany renowacji w 2015 roku, tak aby mogły korzystać z niego największe statki świata. 

Żegluga Kanałem Sueskim jest uznawana za bardzo trudną, wymagającą od kapitana i załogi specjalnych kwalifikacji. Każdy statek przed wejściem do Kanału przyjmuje na pokład specjalnego pilota, znającego specyfikę tej drogi wodnej.

as

Czytaj także

Rosja buduje bazę wojskową w Sudanie. Pierwszy okręt zawinął do portu

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 18:17
Uzbrojona w pociski manewrujące fregata rakietowa Admirał Grigorowicz jest pierwszym okrętem pływającym pod rosyjską banderą, jaki w niedzielę pojawił się w mieście Port Sudan nad Morzem Czerwonym, gdzie ma powstać rosyjska baza - podała agencja Interfaks.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: pracował w biurze prasowym, donosił egipskim służbom. 66-letni szpieg usłyszał wyrok

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 17:11
Mężczyzna, który przez lata przekazywał informacje z Federalnego Biura Prasowego egipskim tajnym służbom otrzymał karę roku i dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Łagodny wyrok ma związek z przyznaniem się oskarżonego do winy.
rozwiń zwiń