X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Poliamoria równa małżeństwu? Kontrowersyjne zmiany w amerykańskim mieście

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 10:43
Włodarze miasta Cambridge w amerykańskim stanie Massachusetts zalegalizowali nową definicję "związku partnerskiego", która zakłada, że związek złożony z więcej niż dwóch osób będzie miał takie same prawa jak małżeństwo. 
Decyzja włodarzy miasta Cambridge, w stanie Massachusetts wzbudziła ogromne kontrowersje.
Decyzja włodarzy miasta Cambridge, w stanie Massachusetts wzbudziła ogromne kontrowersje.Foto: shutterstock/ Alex Staroseltsev

Cambridge, w którym mieści się słynny Uniwersytet Harvarda, jest drugim miastem w stanie, zaraz po Somerville, które zalegalizowało poliamorię. 

free watykan shut 1200.png
"Udzielanie błogosławieństwa związkom tej samej płci niedozwolone". Orzeczenie watykańskiej Kongregacji

Podczas zgromadzenia, które odbyło się 8 marca, rada miasta Cambridge zagłosowała za przedefiniowaniem terminu "związek partnerski", który wcześniej rozumiano jako związek dwóch osób niezamężnych, mieszkających razem.

Dwie lub więcej osób

Nowa definicja "związków partnerskich" zakłada, że związek tworzy dwie lub więcej osób, które nie są związane ze sobą więzami krwi, ale "pozostają w relacji wzajemnego wsparcia, troski i zaangażowania oraz zamierzają pozostać w takim związku" i same "uważają się za rodzinę". 

Rada wycofała także wymóg, w którym osoby pozostające w związku partnerskim muszą mieszkać razem, a także postanowienie, że osoby pozostające w takim związku, muszą przedstawić miastu dowód ich więzi. 

Czytaj także:

free gender płeć dzieci shutterstorck 1200.png
Dziecko zmieni swoją płeć niezależnie od woli rodzica? Kontrowersje wokół niemieckiej ustawy

"Całkowity upadek małżeństwa"

Katoliccy uczeni, w tym profesor Robert George z Uniwersytetu Princeton, uważa, że przedefiniowanie małżeństwa może w bardzo niedalekiej przyszłości doprowadzić do całkowitego upadku tej instytucji i że coraz więcej osób zaczyna kwestionować potrzebę wierności seksualnej, wyłączności i trwałości w małżeństwie. George zauważył również, że w społeczeństwie, które odrzuciło ideę komplementarności seksualnej, nie ma racjonalnych podstaw do odrzucenia poliamorii.

Zmiany prawne w Cambridge zostały opracowane przy pomocy Polyamory Legal Advocacy Coalition i są wspierane przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.

***

Somerville, które graniczy z Cambridge, rozszerzyło swoją definicję "związku partnerskiego" na związki poliamoryczne już w lipcu 2020 roku. Te dwa miasta zdecydowały się na takie zmiany jako pierwsze w kraju. 

catholicnewsagency.com

as

Czytaj także

Wyjazd zagraniczny - absurdalne przepisy drogowe

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 05:00
Podróżując autem poza granicę naszego kraju, warto pamiętać, że przepisy drogowe nie zawsze są takie same, jak w Polsce. Na co trzeba uważać?
rozwiń zwiń