X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ: wypełnienie przez Rosję porozumień mińskich kluczowe dla poprawy relacji z UE

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 08:59
- Wypełnienie przez Moskwę porozumień mińskich o zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy jest kluczowe dla poprawy relacji Unii Europejskiej z Rosją - mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. Podkreśla też ważne dla Polski wspieranie społeczeństwa obywatelskiego w Rosji.
Zbigniew Rau
Zbigniew RauFoto: twitter.com/@MSZ_RP

O kontaktach na linii Bruksela - Moskwa rozmawiali w poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów w Brukseli. W czwartek ma być to jeden z tematów wideoszczytu z udziałem unijnych przywódców.

1200_Zbigniew_Rau_PAP.png
Obrady szefów dyplomacji państw UE. Zbigniew Rau mówił m.in. o łamaniu praw człowieka w Rosji

- Porozumienia mińskie to jest punkt wyjścia. Jeśli one nie są wcielane w życie, to cała reszta stosunków Unii Europejskiej z Rosją pozostaje taka, jak ona teraz jest. Są to relacje zdominowane przez obecność sankcji - powiedział Zbigniew Rau.


Posłuchaj
00:20 Zbigniew Rau spec.mp3 Zbigniew Rau o porozumieniach mińskich (IAR)


Zmiana nastawienia w UE

Minister zaznaczył, że coś się jednak w Unii zmieniło. Wyjaśnił, że do wizyty szefa unijnej dyplomacji w Moskwie na początku lutego wszystkie unijne państwa zakładały, że wiodącą zasadą było selektywne zaangażowanie w relacjach z Rosją. Przyjmowano, że jeśli coś jest korzystne dla Unii Europejskiej, bądź jest korzystne dla poszczególnych krajów, to trzeba o tym z Rosją rozmawiać i robić interesy.

- Efekt tego był taki, że zawsze znalazły się okazje do tego, by wspólnie zademonstrować z Rosją interes tego czy innego państwa, już nie chcę mówić o Nord Stream 2, bo to jest rzecz wzorcowa dla tego sposobu działania. Teraz wydaje się, że to się zmieniło - powiedział szef polskiego MSZ.

Czytaj także:

Stanowisko Polski jest niezmiennie

Zbigniew Rau podkreślił, że stanowisko Polski jest niezmienne. - Stale podkreślamy, że najważniejsza zasada to ta, która mówi o wspieraniu społeczeństwa obywatelskiego w Rosji, o relacjach międzyludzkich, o obronie praw człowieka. My w Polsce stoimy na stanowisku, że niezależnie od takich czy innych wspólnych interesów ta zasada obrony praw człowieka i wspierania społeczeństwa obywatelskiego powinna być wstępem do jakichkolwiek rozmów czy negocjacji z Rosją - oznajmił minister.

Szef polskiej dyplomacji zastrzegł, że przewartościowanie w analizach dotyczących stosunków z Rosją w Europie Zachodniej nie oznacza trwałego ani ostatecznego rozwiązania.

Czytaj także

Szef Rady Europejskiej: relacje UE z Rosją są na niskim poziomie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 16:34
Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel powiedział, że relacje Unii Europejskiej z Rosją są na niskim poziomie i potwierdził rozbieżności w wielu dziedzinach.
rozwiń zwiń