X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemcy: jest decyzja ws. przedłużenia lockdownu, surowe restrykcje w czasie świąt

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 03:55
Niemcy wprowadzają dodatkowe obostrzenia w czasie świąt wielkanocnych i przedłużają lockdown do 18 kwietnia. To efekt ustaleń zakończonej późno w nocy wideokonferencji przedstawicieli władz krajów związkowych i kanclerz Angeli Merkel. Podjęte decyzje wiążą się z pogorszeniem sytuacji epidemicznej w kraju. - Sytuacja jest poważna. Gwałtownie rośnie liczba nowych przypadków a miejsca na oddziałach intensywnej terapii znów się zapełniają - powiedziała Angela Merkel.
Angela Merkel podczas konferencji z przywódcami niemieckich landów
Angela Merkel podczas konferencji z przywódcami niemieckich landówFoto: PAP/EPA/Jesco Denzel HANDOUT

Aby zwalczyć trzecia falę pandemii koronawirusa, życie publiczne, gospodarcze i prywatne w Niemczech ma zostać zamknięte w okresie świąt wielkanocnych, jak nigdy dotąd od początku kryzysu.

ZOBACZ TAKŻE
spahn 1200 forum.jpg
Afera maseczkowa w Niemczech. Lewica żąda dymisji ministra zdrowia Jensa Spahna

Wniosek do wspólnot religijnych

Oprócz świąt wielkanocnych Wielki Czwartek i Wielka Sobota mają być zdefiniowane jako "dni odpoczynku" z "zakazem gromadzenia się". Dlatego, jeśli to możliwe, nie należy odprawiać nabożeństw wielkanocnych z bezpośrednim udziałem wiernych, a spotkania religijne powinny odbywać się jedynie wirtualnie. Rządy federalne i stanowe chcą zwrócić się do wspólnot religijnych z odpowiednim wnioskiem.

Jak stwierdziła kanclerz podczas konferencji prasowej po szczycie, dni wielkanocne powinny przekształcić się w "fazę spoczynku" w obliczu rosnącej liczby infekcji.

W przypadku wczasowiczów przebywających za granicą, ma zostać wprowadzony powszechny obowiązek poddania się badaniom na obecność koronawirusa przed lotem powrotnym. Ma to być warunkiem wjazdu do Niemiec.

W regionach o siedmiodniowej częstości występowania zakażeń powyżej 100 w ciągu siedmiu dni, należy ponownie zaostrzyć obowiązujące ograniczenia. Mogą one obejmować godziny policyjne, zaostrzenie ograniczeń dotyczących kontaktów oraz wymóg noszenia przez pasażerów masek medycznych, nawet w prywatnych samochodach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap_francja1200 (1).jpg
Niepokojące informacje z Francji. Minister pracy hospitalizowana z powodu COVID-19

"Bardzo, bardzo poważna sytuacja"

Rząd planuje również dodatkową pomoc "dla tych firm, które są szczególnie dotknięte zamknięciami w kontekście pandemii koronawirusa. Rząd federalny opracuje dla nich dodatkowy instrument pomocy "w ramach europejskich wymogów prawnych".

Rząd federalny i stanowe chcą rozszerzyć testowanie na koronawirusa dla uczniów, nauczycieli i opiekunów i dążą do "jak najszybszego przeprowadzania dwóch testów tygodniowo".

Niemcy znajdują się w "bardzo, bardzo poważnej sytuacji" w związku z rozprzestrzenianiem się wariantów koronawirusa i rosnącą liczbą infekcji - stwierdziła kanclerz. Merkel podkreśliła, że ważne są "ostrożność i elastyczność". "Nie udało nam się jeszcze pokonać wirusa, on nie odpuszcza" - powiedziała.

Lockdown w Niemczech trwa od połowy grudnia. Na lekkie poluzowani ograniczeń zdecydowano się na początku marca, od tego czasu jednak liczba zakażeń zaczęła ponownie rosnąć.

ms

Czytaj także

"Nie prosimy już o pomoc w związku z pandemią". Czechy wycofują wnioski o międzynarodowe wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 17:50
- Czechy nie proszą już o międzynarodową pomoc w związku z pandemią Covid-19 - oświadczył w poniedziałek szef tamtejszego MSW i przewodniczący Centralnego Sztabu Kryzysowego Jan Hamaczek, który ocenił, że obecna sytuacja epidemiczna wskazuje, iż kraj powinien poradzić sobie sam.
rozwiń zwiń