X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sankcje wobec osób zaangażowanych w zamach stanu w Birmie. Jest decyzja UE

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 13:30
- Unia Europejska nałoży sankcje na 11 osób zaangażowanych w zamach stanu w Birmie z 1 lutego - zapowiedział szef unijnej dyplomacji Josep Borrell przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych UE w Brukseli.
Do junty birmańskiej płyną apele, żeby przestała zabijać i zatrzymywać demonstrantów
Do junty birmańskiej płyną apele, żeby "przestała zabijać i zatrzymywać demonstrantów"Foto: PAP/EPA/LYNN BO BO
burma protests pap 1200 .jpg
Birma: zatrzymany Polak wciąż jest w areszcie policyjnym. Ma zapewnioną pomoc prawnika

- Jeśli chodzi o Birmę, zamierzamy zastosować sankcje wobec 11 osób zaangażowanych w zamach stanu i represje wobec demonstrantów - poinformował Borrell, dodając, że pogarsza się sytuacja w tym kraju.

Czytaj także:

Według danych z 16 marca, co najmniej 149 osób zginęło w Birmie od zamachu stanu z 1 lutego. - Siły bezpieczeństwa używają przeciwko demonstrantom i osobom postronnym ostrej amunicji - powiedziała rzecznik Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka Ravina Shamdasani.

mjanma pap 1200 .jpg
Birma: przywódca cywilnych władz w podziemiu zapowiada walkę z juntą

Shamdasani apelowała podczas zeszłotygodniowej konferencji w Genewie do junty birmańskiej, żeby "przestała zabijać i zatrzymywać demonstrantów".

Demonstranci w Birmie domagają się ustąpienia junty, która przejęła władzę w wyniku puczu, uwolnienia demokratycznie wybranej przywódczyni kraju, noblistki Aung San Suu Kyi oraz przywrócenia władzy jej partii Narodowa Liga na rzecz Demokracji (NLD), która rządziła Birmą od 2016 r. i wygrała wybory parlamentarne w listopadzie 2020 r.

Wojskowa junta twierdzi, że te wybory były sfałszowane, komisja wyborcza nie dopatrzyła się jednak żadnych nieprawidłowości.

***

Wojskowy reżim w Birmie (opr. Adam Ziemienowicz/PAP) Wojskowy reżim w Birmie (opr. Adam Ziemienowicz/PAP)

pb

Czytaj także

Birma: przywódca cywilnych władz w podziemiu zapowiada walkę z juntą

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 01:03
Ukrywający się polityk Mahn Win Khaing Than, mianowany na p.o. wiceprezydenta cywilnych władz Birmy, zapowiedział na Facebooku walkę z juntą wojskową i przywrócenie rządów demokratycznych. W pierwszym tego rodzaju wystąpieniu, zapowiedział walkę o ustanowienie "federalnej demokracji, której pragną wszyscy nasi etniczni bracia cierpiący od dziesięcioleci różnego rodzaju prześladowania ze strony dyktatury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Demonstracje w Birmie. Starcia protestujących z policją, tragiczny bilans ofiar

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 21:28
Tragiczny bilans protestów w Mjanmie - dawnej Birmie. Według najnowszych informacji, policjanci zastrzelili co najmniej 38 osób. 22 demonstrantów zginęło na przedmieściu Rangunu, gdzie podpalano należące do chińskich właścicieli zakłady przemysłowe. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po protestach w Birmie. Junta wojskowa wprowadziła stan wojenny w kilku dzielnicach największego miasta kraju

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 21:42
Rządząca Birmą junta wojskowa we wtorek czasu lokalnego wprowadziła stan wojenny w kilku dzielnicach największego miasta kraju Rangunie, dając armii szerokie uprawnienia do tłumienia ulicznych protestów. W poniedziałek w całym kraju zginęło 12 osób.
rozwiń zwiń