X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jak przetrwać czas lockdownu? W Barcelonie "cichy taniec" coraz popularniejszy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 17:35
W Barcelonie setki młodych ludzi spotykają się co niedzielę w południe w miejscu umówionym przez komunikator internetowy Telegram, by potańczyć na tzw. cichej dyskotece na świeżym powietrzu. Na uszy zakładają bezprzewodowe słuchawki, pozwalające na słuchanie muzyki, podczas gdy wokół panuje cisza.
Cichy taniec w domu
"Cichy taniec" w domuFoto: shutterstock/ fizkes

W tę niedzielę spotkanie było umówione na miejskiej plaży Mar Bella.

Ruch narodził się spontanicznie około pięciu miesięcy temu. Młodzi mieszkańcy Barcelony zaczęli spotykać się na "cichych dyskotekach" w każdą niedzielę, początkowo przy kompleksie ogromnych fontann u podnóża wzgórza Montjuic. Umawiająca się przez Telegram grupa, która przyjęła nazwę Plemię Cichej Dyskoteki (Tribu Silent Disco), z każdym dniem liczy coraz więcej osób - obecnie jest ich ponad 800. "Weź słuchawki i chodź z nami potańczyć na ulicy" - zachęcają w sieci społecznościowej.

pablo hasel protest shutterstock_1923498737 1200.jpg
Zamieszki po uwięzieniu katalońskiego rapera Pablo Hasela. Ponad 80 policjantów rannych

Wkrótce w 10 innych miastach Katalonii zaczęły odbywać się podobne spotkania tańczącej młodzieży.

- Są bardziej swobodne niż klasyczna dyskoteka, bo nie jest ważne, czy tańczysz dobrze, czy źle, jest po prostu wspaniale - tłumaczył jeden z uczestników barcelońskiemu dziennikowi "El Periodico". - Podczas COVID-19 silna stała się potrzeba bycia częścią plemienia, spojrzenia sobie w oczy, poczucia, że nie jesteś sam – dodał.

Muzyka jest dobierana

Muzyka do tańczenia jest dobierana dla członków grupy przez znanych DJ-ów, w każdy piątek można ją pobrać bezpłatnie lub przyłączyć się w streamingu.

Wiele osób z "plemienia" tańczy bez maseczek i nie zachowując bezpiecznej odległości. Kontrolującym policjantom przypominają o zezwoleniu na realizowanie zajęć sportowych na świeżym powietrzu bez potrzeby noszenia maseczki. Dotąd nie odnotowano problemów ze służbami porządkowymi.

W Barcelonie organizatorzy wycieczek objazdowych już zapowiedzieli "cichą dyskotekę" w wersji tour - zwiedzanie miasta z tańczącymi przewodnikami w słuchawkach najnowszej generacji. Przewidują duże zainteresowanie taką usługą po pandemii.

  kmp

  Czytaj także

  Kryzys w hiszpańskiej turystyce. Najmniej przyjezdnych od 51 lat

  Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 14:50
  Liczba zagranicznych turystów, którzy w ubiegłym roku odwiedzili Hiszpanię, wyniosła 19 mln. Oznacza to roczny spadek z ponad 83 mln, czyli o ponad 77 proc., do poziomu najniższego od roku 1969.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Śmierć 43-letniej hiszpanki niepowiązana ze szczepieniem AstraZeneką. Podano prawdziwą przyczynę zgonu

  Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 13:23
  Zgon 43-letniej nauczycielki z Marbelli, zmarłej we wtorek kilkanaście dni po przyjęciu pierwszej dawki preparatu AstraZeneki przeciw COVID-19, nie miał związku ze szczepieniem - wynika z wniosków z autopsji.
  rozwiń zwiń