X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zgoda na demonstrację zależna od poglądów burmistrz? Media krytykują władze Amsterdamu

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 12:01
Holenderski dziennik "De Telegraaf" zarzuca burmistrz Amsterdamu Femke Halsemie stronnicze traktowanie nielegalnych demonstracji. Gazeta zarzuca burmistrz dopuszczanie do zgromadzeń lewicy oraz rozwiązywanie protestów, z którymi się nie zgadza. 
Policja interweniowała rozwiązując manifestację przeciwników restrykcji przeciwpandemicznych
Policja interweniowała rozwiązując manifestację przeciwników restrykcji przeciwpandemicznychFoto: PAP/EPA/Jeroen Jumelet

Największy dziennik Holandii zarzucił lewicowej burmistrz Amsterdamu hipokryzję. "De Telegraaf" informuje na stronie internetowej, że Halsema co tydzień tłumi protesty przeciw godzinie policyjnej, a wcześniej odmówiła rozwiązania demonstracji Black Lives Matter na placu Dam, bo była ona jej zdaniem zbyt ważna.

holandia_pap protesty 1200.jpg
Holandia: policja użyła armatek wodnych wobec protestujących przeciw restrykcjom

Gazeta wskazuje, że mediach społecznościowych pojawiły się krytyczne opinie, gdy sobotnia demonstracja na Museumplein, przeciwko obowiązywaniu godziny policyjnej, wprowadzonej w związku z pandemią COVID-19, została rozwiązana przez policję, która informowała przez megafon, że "burmistrz wydał zarządzenie awaryjne". Policja użyła armatek wodnych, interweniowali funkcjonariusze policji konnej.

Oburzenie w mediach społecznościowych

Na Twitterze przypominano wystąpienie burmistrz, która jest członkiem partii Zielonych (GroenLinks), w którym powiedziała telewizji AT5, po niedawnej demonstracji BLM, że "prawo do demonstracji waży więcej niż zasady określone w przepisach dotyczących sytuacji nadzwyczajnych".

"De Telegraaf” uważa takie podejście za arbitralne i cytuje oburzone głosy z mediów społecznościowych.

Czytaj także: 

Burmistrz nie odniosła się wprost do artykułu "De Telegraaf”. Miasto wydało jednak w sobotę wieczorem komunikat prasowy, w którym czytamy, że "w Amsterdamie każdy może demonstrować, o ile uczestnicy spełniają warunki, które mają zastosowanie do ochrony zdrowia publicznego i zapobiegania zakłóceniom porządku publicznego”.

Amnesty International zapowiada interwencję

Również w sobotę Amnesty International skrytykowała używanie siły przez funkcjonariuszy policji. Dagmar Oudshoorn z AI Nederland, powiedziała portalowi NU, że burmistrzowie zbyt szybko używają policji, czym ograniczają prawo do demonstracji.

Oudshoorn zapowiedziała wystąpienie o wyjaśnienia w sprawie rozwiązania ubiegłotygodniowej demonstracji w Hadze, kiedy w stosunku do protestujących przeciwko obostrzeniom związanym z koronawirusem policja użyła armatek wodnych, psów oraz, podobnie jak w Amsterdamie, funkcjonariuszy na koniach.


mbl

Czytaj także

Autystyczny 8-latek zostaje z rodzicami. Decyzja sądów Holandii jest w Polsce nieważna

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 15:27
Sąd Okręgowy w Warszawie stwierdził, że postanowienia niderlandzkich sądów dotyczące odebrania Martina Hertoga rodzicom nie podlegają uznaniu na obszarze Polski. Zmagający się z autyzmem ośmiolatek pozostanie pod opieką rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ideologiczne naciski na Polskę. Romanowski: brukselsko-berliński dyktat nie cofnie się przed niczym

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 10:50
- Stanowczo sprzeciwimy się narzucaniu Polsce lewackiego szaleństwa w postaci prawnego uprzywilejowania ruchu LGBT kosztem rodziny - podkreślił we wtorkowym wydaniu "Naszego Dziennika" wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.
rozwiń zwiń