X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pierwszy dzień lockdownu we Francji. Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 01:37
W pierwszym dniu lockdowniu, który wprowadzono w 16 spośród 101 francuskich departamentów, liczba nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby wzrosła o 35 327 - poinformowało ministerstwo zdrowia. Z powodu Covid-19 zmarło 185 osób - podał resort.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

1200.jpg
Lokalne kwarantanny we Francji. Obejmą 21 milionów mieszkańców

Dobowa liczba zakażeń była niższa niż w środę, gdy odnotowano 38 501 zakażeń - co skłoniło władze do wprowadzenia lockdownu, ale wyższa niż w czwartek i piątek. Tym samym całkowita liczba zakażeń wzrosła do 4,25 mln przypadków, a dotychczasowy bilans przypadków śmiertelnych do 92 167.

Z danych opublikowanych przez ministerstwo zdrowia wynika, że jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 przyjęło dotąd 5,6 mln mieszkańców Francji, a jedną dozę 2,3 mln. W związku z pogłoskami o ubocznych skutkach szczepienia preparatem formy AstraZeneca w społeczeństwie narasta opór przed szczepieniami. Aby przełamać to nastawienie premier rządu Jean Castex zaszczepił suę przeciwko Covid-19 preparatem firmy AstraZeneca w piątek po południu w szpitalu wojskowym Begin w Saint-Mande w stołecznym regionie Ile-de-France.

Czytaj także:

Nowe obostrzenia wprowadzane w piątek na miesiąc dotyczą 16 z 101 francuskich departamentów, w tym w aglomeracji Paryża, północnej części regionu Hauts-de-France oraz departamentów: Alpy Nadmorskie, Eure i Sekwana Nadmorska. Obejmą w sumie około 21 mln obywateli Francji.

Wysoka liczba dobowa zakażeń koronwairusem, jaką zarejestrowano we Francji w dniach od 17 do 20 marca, stanowi pierwszy od 17 listopada 2020 r. tak wysoki przyrost zakażeń koronawirusem.

dn

Czytaj także

Lokalne kwarantanny we Francji. Obejmą 21 milionów mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 03:50
Od soboty w szesnastu ze stu jeden francuskich departamentów obowiązuje lockdown. W sumie przepis ten dotyczy 21 milionów Francuzów mieszkających między innymi w Paryżu, Lille czy Nicei. Lokalne kwarantanny mają obowiązywać co najmniej przez cztery tygodnie.
rozwiń zwiń