X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Silne trzęsienie ziemi w Japonii. Wydano ostrzeżenie przed tsunami

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 11:08
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 nawiedziło w sobotę prefekturę Miyagi położoną na północnym wschodzie Japonii - region zniszczony przez katastrofalne tsunami w 2011 roku.
Skutki trzęsienia ziemi w Japonii
Skutki trzęsienia ziemi w JaponiiFoto: PAP/EPA/JIJI PRESS

Telewizja NHK podała, że metrowa fala tsunami dotarła do wybrzeża prefektury Miyagi. Agencja Kyodo poinformowała, że nie stwierdzono anomalii w pracy siłowni atomowych Tokai i Fukusihma.

Nie ma na razie doniesień o zniszczeniach, jedna osoba została ranna. Tohoku, najdłuższa w kraju linia superszybkiego pociągu shinkansen, zawiesiła połączenia, w pewnych okręgach prefektury nie ma prądu.

grecja_free1200.jpg
Silne trzęsienie ziemi w Grecji. Występują wstrząsy wtórne

Epicentrum trzęsienia ziemi znalazło się 34 km na wschód od nadmorskiego miasta Ishinomaki. Hipocentrum było na głębokości 60 km.

Ponad dziesięć lat temu na skutek trzęsienia ziemi o magnitudzie 9 i tsunami w prefekturze Fukushima doszło do katastrofy w tamtejszej elektrowni nuklearnej. Była to najpoważniejsza katastrofa nuklearna od czasu awarii w elektrowni jądrowej w Czarnobylu w 1986 roku.

Trzęsienie ziemi i tsunami w marcu 2011 roku bezpośrednio spowodowały śmierć 18 430 osób, ale ciała tylko 15 897 zostały odnalezione; 3 700 osób zmarło w późniejszym okresie.

W lutym po wstrząsie o magnitudzie 7,3 rannych zostało ponad 150 osób.

bartos

Czytaj także

Japonia: trwa usuwanie skutków trzęsienia ziemi w rejonie Fukushimy

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 09:01
W Japonii są usuwane skutki trzęsienia ziemi. Przywracane są połączenia kolejowe dużych prędkości. Zwiększono częstotliwość kursowania autobusów dalekobieżnych i połączeń lotniczych. Sobotnie trzęsienie ziemi miało siłę 7,3 stopnia. W jego wyniku rannych zostało ponad 150 osób.
rozwiń zwiń