X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Meksyk: polski kapitan statku oczyszczony z narkotykowych zarzutów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 21:40
Kapitan Andrzej Lasota, oskarżony o przemyt kokainy w Meksyku, został oczyszczony z zarzutów i może opuścić areszt. Polskie władze działają, by mógł jak najszybciej wrócić do Polski - poinformował na Twitterze prezydent, Andrzej Duda.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Rikesh Attadip/Shutterstock.com

Jak dodał, na miejscu jest polski konsul, który wspierał kapitana podczas całego procesu. Prezydent podziękował też polskiemu MSZ.

Polskiemu marynarzowi groziło 10 lat więzienia. 2 lata temu na statku UBC "Savannah" pod cypryjską banderą podczas rozładunku w porcie  w porcie Altamira na wschodzie Meksyku wykryto około 250 kg kokainy. Kapitan zgłosił sprawę policji, a ta aresztowała całą załogę statku, w tym 3 Polaków.

Podejrzenia załogi

Meksyk Policja PAP-1200.jpg
Śmierć Polaka w Meksyku. Prokuratura: zgon nastąpił wskutek zatrucia czadem, a nie pobrania narządów

W tym tygodniu przed sądem w Ciudad Victoria na północnym wschodzie Meksyku został wznowiony rozpoczęty wiosną 2020 r. proces Andrzeja Lasoty. Sprawa oskarżonego o umyślny przemyt kokainy kapitana przedłużała się, jak tłumaczą władze meksykańskie, z powodu pandemii. 

Wszyscy współzałoganci Lasoty podczas śledztwa utrzymywali, że narkotyki znalazły się w jednym z pomieszczeń ładowni bez ich wiedzy. Twierdzili, że przypuszczalnie kokaina mogła zostać im podłożona podczas trwającego kilka dni załadunku koksu metalurgicznego w kolumbijskim porcie Barranquilla.

Więzienie o zaostrzonym rygorze

Członkowie załogi po kilku tygodniach dochodzenia zostali uwolnieni i deportowani do swoich krajów z powodu braku ważnych wiz.

Wyjątkiem był polski kapitan, choć to właśnie z jego inicjatywy poinformowano meksykańską policję o podejrzanym ładunku na statku. Trafił do więzieniu o zaostrzonym rygorze  w mieście Tepic, w stanie Nayarit, na zachodzie Meksyku.

fc

Czytaj także

Meksyk: szóste zabójstwo dziennikarza w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 03:39
W Meksyku został zamordowany dziennikarz telewizyjny Arturo Alba Medina. Zastrzelono go w mieście Ciudad Juarez, położonym w pobliżu granicy ze Stanami Zjednoczonymi - poinformował gubernator stanu Chihuahua, Javier Corral Jurado.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Córka "El Mencho" przyznała się do handlu narkotykami. Grozi jej maksymalna kara

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 07:32
Córka szefa jednego z najpotężniejszych meksykańskich gangów narkotykowych przyznała się do prowadzenia transakcji finansowych z meksykańskimi firmami uznanymi za handlarzy narkotyków - podał Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń