X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosjanie z Kargopola nie zgodzili się na pomnik Stalina. Sprzeciwiają się lokalnym komunistom

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 10:34
Według dziennika "Nowaja Gazieta", wniosek w tej sprawie złożyli działacze partii komunistycznej. Przeciwko tego typu inicjatywom gloryfikującym sowieckich zbrodniarzy występują rosyjscy obrońcy praw człowieka, niezależni historycy, opozycja i Cerkiew.
Jóżef Stalin
Jóżef Stalin Foto: PAP/ITAR-TASS

Komuniści z Kargopola znaleźli zakopane w ziemi popiersie Stalina. Odrestaurowali monument i postanowili ustawić na honorowym miejscu. Złożyli wniosek w urzędzie i czekali na decyzję.

Czytaj także:
tablica_rosja_zbrodnia_katyńska1200.jpg
Stanisław Żaryn: Rosja, uzasadniając politykę imperialną, zakłamuje sowieckie zbrodnie na Polakach

Jednak, jak napisała "Nowaja Gazieta”, kargopolscy radni nie zapomnieli, że w pobliżu miasta był zlokalizowany jeden z najsurowszych stalinowskich łagrów i wniosek komunistów odrzucili.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:49 10966904_1.mp3 Rosjanie z Kargopola nie zgodzili się na pomnika Stalina (IAR)

Pomnik Dzierżyńskiego

Czytaj także:
pomnik dzierzynski shutterstock_1715543620 1200.jpg
Powrót Dzierżyńskiego. W Moskwie głosowanie nad budową pomnika "czerwonego kata"

Niedawno w Moskwie, Stowarzyszenie Oficerów Rosji domagało się postawienia na Łubiance pomnika Feliksa Dzierżyńskiego. Stołeczna administracja ogłosiła plebiscyt w tej sprawie, z którego po dwóch dniach się wycofała.

Przeciwko takim inicjatywom protestują rosyjscy historycy niezależni i obrońcy praw człowieka. Jak tłumaczą, nie wolno gloryfikować sowieckich zbrodniarzy, ponieważ w ten sposób obraża się pamięć o milionach ofiar stalinowskiej machiny śmierci.

jbt

Czytaj także

"Memoriał": Kreml próbuje retuszować historię stalinowskich represji

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 14:37
W ocenie historyków z petersburskiego "Memoriału" władze Rosji próbują retuszować historię stalinowskich mordów. Badacze z Sankt Petersburga wskazują między innymi na działania podejmowane przez Ministerstwo Kultury w odniesieniu do takich miejsc pochówku ofiar stalinowskich zbrodni jak: Katyń, Miednoje i Sandarmoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyk "Memoriału": demontaż katyńskich tablic to element fałszowania historii

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 11:54
Rosyjski "Memoriał" wykorzysta wszystkie możliwości prawne, aby w Twerze ponownie zawisły tablice upamiętniające ofiary zbrodni stalinowskich - powiedział Polskiemu Radiu szef sekcji polskiej stowarzyszenia Aleksandr Gurianow.
rozwiń zwiń