X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Tanzanii twierdził, że w jego kraju nie ma pandemii. Sam prawdopodobnie zmarł na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 09:36
Nie żyje prezydent Tanzanii. John Magufuli zmarł w wieku 61 lat. Prawdopodobną przyczyną śmierci były komplikacje po zakażeniu koronawirusem. Władze Tanzanii twierdziły do tej pory, że w ich kraju nie ma wirusa, a sam prezydent bagatelizował zagrożenie.
Prezydent Tanzanii John Magufuli
Prezydent Tanzanii John MagufuliFoto: PAP/EPA/DANIEL IRUNGU

Krążące w mediach pogłoski o śmierci prezydenta Tanzanii potwierdziła wiceprezydent kraju. Prezydent miał umrzeć w szpitalu w Dar Es Salaam po komplikacjach medycznych, związanych z sercem. Zarówno opozycja jak i zagraniczne media twierdzą, że John Magufuli zakaził się koronawirusem i to właśnie COVID-19 był przyczyną jego śmierci. Prezydent od ponad dwóch tygodni nie pokazywał się publicznie.

astrazeneca 1200 shutter.jpg
Szczepionka AstraZeneca. Europejska Agencja Leków wyda dziś zalecenia

Tanzania nie publikuje statystyk zachorowań na COVID-19. Władze twierdzą, że ich kraj jest wolny od wirusa. Sam John Magufuli wielokrotnie publicznie bagatelizował zagrożenie i kwestionował skuteczność masek. Mówił, że lekarstwem na koronawirusa są modlitwa i terapia ziołowa.

Jeszcze kilka dni temu premier Tanzanii oskarżał opozycję o "rozsiewanie fałszywych informacji o chorobie prezydenta". Policja aresztowała kilka osób, które podawały takie informacje w internecie.
Zgodnie z konstytucją, obowiązki prezydenta przejmie teraz wiceprezydent. Samia Suluhu będzie stała na czele państwa do zakończenia kadencji zmarłego Johna Magufuli.

Posłuchaj
00:51 10966800_1.mp3 Prezydent Tanzanii zmarł prawdopodobnie na skutek COVID-19. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

koz