X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Porwanie i zabójstwo 33-letniej Sary Everard. Aresztowano podejrzanego policjanta

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 00:50
Funkcjonariusz londyńskiej policji metropolitalnej Wayne Couzens został formalnie oskarżony o uprowadzenie i zabójstwo 33-letniej Sary Everard, której zaginięcie w zeszłym tygodniu odbiło się głośnym echem w całej Wielkiej Brytanii.
Ciało kobiety znaleziono w pobliżu miejscowości Ashford, prawie 100 km od miejsca, w którym Everard była widziana po raz ostatni
Ciało kobiety znaleziono w pobliżu miejscowości Ashford, prawie 100 km od miejsca, w którym Everard była widziana po raz ostatniFoto: PAP/PA/Gareth Fuller
forum policja nigeria 1200.jpg
Masowe porwanie w Nigerii. Uzbrojeni napastnicy uprowadzili ze szkolnej bursy kilkaset dziewcząt

48-letni Couzens stanie przed sądem w Londynie. Zatrzymana wraz z nim kobieta, która według tabloidów jest jego żoną, została zwolniona za kaucją, ale ma się stawić na posterunku policji w połowie kwietnia.

Czytaj także:

Wcześniej policja poinformowała, że znalezione w lesie w hrabstwie Kent szczątki ludzkie to ciało Everard. Znaleziono je w pobliżu miejscowości Ashford, prawie 100 km od miejsca, w którym Everard była widziana po raz ostatni. Dziewczyna zaginęła 3 marca wieczorem, gdy wracała pieszo od przyjaciółki w Clapham do domu w Brixton. Po raz ostatni zarejestrowały ją kamery uliczne ok. godz. 21.30.

Chiny Mao Yin 1200.jpg
"To najlepszy prezent, jaki dostałam". Chiny: porwane dziecko odnalezione po 32 latach

Couzens został aresztowany we wtorek wieczorem, w innej miejscowości w Kent, Deal. Jak poinformowała londyńska policja metropolitalna, Couzens wstąpił w jej szeregi we wrześniu 2018 r. W lutym zeszłego roku został przeniesiony do jednostki zajmującej się patrolowaniem okolic placówek dyplomatycznych w Londynie. W czasie gdy Everard zaginęła, nie był na służbie.

W piątek, jeszcze przed postawieniem mu zarzutów, został po raz drugi w ciągu dwóch dni zabrany do szpitala w celu opatrzenia ran głowy, które doznał w celi. Nie jest jasne, czy te rany sam sobie zadał, jednak policja poinformowała, że został już z powrotem odwieziony do celi.

Podejrzane zachowanie Couzensa

Wcześniej Niezależne Biuro ds. Postępowania Policji (IOPC) poinformowało, że wszczęło dochodzenie mające wyjaśnić, czy londyńska policja metropolitalna właściwie zareagowała na wcześniejszy incydent z udziałem Couzensa. Trzy dni przed zaginięciem Everard miał się obnażyć w jednej z restauracji typu fast-food w południowym Londynie.

Zaginięcie Everard odbiło się w Wielkiej Brytanii głośnym echem i rozpoczęło szerszą dyskusję na temat tego, że kobiety nie czują się bezpiecznie, przebywając poza domem po zmroku.

Na sobotni wieczór w Clapham w Londynie, w okolicy, gdzie po raz ostatni była widziana, zapowiedziano czuwanie pod hasłem "Reclaim These Streets" ("odzyskajmy te ulice"), podczas którego uczestnicy chcą uczcić pamięć zamordowanej, ale też domagać się zmian zwiększających bezpieczeństwo. Podobne akcje zaplanowane są również w innych miastach.

Nie wiadomo jednak, czy i ta w Londynie, i pozostałe odbędą się, bo jak oświadczyła policja, restrykcje epidemiczne nie pozwalają na takie zgromadzenia, zaś jego organizatorzy na razie nie uzyskali zgody sądu na jego przeprowadzenie.

pb

Czytaj także

Koniec dramatu nigeryjskich uczennic. Zostały uwolnione przez porywaczy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 07:53
Władze nigeryjskiego stanu Zamfara poinformowały, że miejscowa grupa przestępcza wypuściła porwane w piątek uczennice ze szkoły średniej w mieście Jangebe.  Nie podano liczby uwolnionych dziewcząt, wcześniej donoszono o porwaniu 317 osób.
rozwiń zwiń