X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Echa wywiadu Harry'ego i Meghan. Książę William reaguje na oskarżenia o rasizm na brytyjskim dworze

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 15:13
Książę William, drugi w kolejce do brytyjskiego tronu, reaguje na oskarżenia o rasizm na brytyjskim dworze. To pierwsza publiczna wypowiedź członka rodziny Windsorów dotycząca oskarżeń zawartych w głośnym wywiadzie księcia i księżnej Sussex: Harry'ego i Meghan.
Książę William
Książę WilliamFoto: PAP/Arthur Edwards/The Sun

Zdecydowanie nie jesteśmy rasistowską rodziną - te krótkie słowa rzucone w stronę dziennikarzy podczas wizyty w jednej ze szkół we wschodnim Londynie to pierwsza reakcja członka dworu na oskarżenia księcia i księżnej Sussex. Wcześniej pytany był o to książę Karol, syn Elżbiety II, ale nie zareagował.

EPA Meghan i Harry 1200.jpg
Głośny wywiad Meghan i Harry'ego o rodzinie królewskiej. Od bajki do koszmaru

Monarchia przeżywa największy kryzys od lat. Dwór zdecydował się wydać w tej sprawie specjalne oświadczenie, co robi bardzo rzadko. Podkreślił, że oskarżenia traktuje poważnie, ale jednocześnie w komunikacie znalazła sie sugestia, że "wspomnienia niektórych sytuacji" - w tym tej związanej z rzekomym rasizmem - "mogą się od siebie różnić".

Czytaj również:

Do oskarżeń o uprzedzenia rasowe dochodzą też kolejne - o ignorowanie problemów psychicznych u księżnej Sussex. W ostatnich latach kwestie zdrowia psychicznego są w centrum debaty publicznej na Wyspach.

Posłuchaj
00:48 10954601_1.mp3 Książę William reaguje na oskarżenia o rasizm na brytyjskim dworze. Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)

 

Wizerunku wielkiej, konserwatywnej instytucji nie poprawia obraz skłóconych ze sobą książąt Williama i Harry'ego. Przez dekady służby prasowe budowały strategię komunikacyjną dworu właśnie na synach Diany i Karola. Tymczasem dziś książę Cambridge przyznał, że od czasu wywiadu nie rozmawiał jeszcze z bratem, choć planuje to zrobić.

dn

Czytaj także

"Wycofałem się ze wszystkiego, co wcześniej znałem". Książę Harry przerywa milczenie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 02:36
Brytyjski książę Harry powiedział w niedzielę, że konieczność rezygnacji z obowiązków członka rodziny królewskiej, co zostało uzgodnione z królową Elżbietą w ramach porozumienia na temat przyszłej roli jego i księżnej Meghan, bardzo go zasmuciła.
rozwiń zwiń