X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

COVID-19 na świecie. Grecja chce wpuszczać tylko zaszczepionych turystów

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 10:11
- Od 14 maja do Grecji będą mogli przyjeżdżać zagraniczni turyści, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19, przeszli chorobę i wytworzyli antyciała lub mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformował minister turystyki Charis Teocharis.
Widok na Ateny
Widok na AtenyFoto: Kanuman/shutterstock

- Grecja ma gotowe procedury dotyczące lata 2021 roku. Powitamy tych turystów, którzy przed podróżą albo się zaszczepili, albo wytworzyli przeciwciała, albo mają negatywny wynik badania. Wśród wszystkich turystów prowadzone będą wyrywkowe testy na obecność koronawirusa - powiedział minister podczas przemówienia transmitowanego w ramach berlińskich targów turystycznych ITB.

mid-epa09065290 (1).jpg
Już ponad 2,6 miliona ofiar koronawirusa na świecie, 117 milionów zakażeń

Teocharis dodał, że po tym, gdy w Grecji zaszczepieni przeciwko COVID-19 zostaną członkowie najbardziej narażonych na zakażenie grup, szczepienia obejmą pracowników branży turystycznej.

Szef greckiego resortu turystyki wyraził nadzieję, że do lata uda się znieść większość związanych z epidemią obostrzeń. Zapowiedział też oficjalne rozpoczęcie sezonu turystycznego w Grecji na 14 maja, ale - jak dodał - pilotażowy program przyjmowania turystów ma się rozpocząć już w kwietniu. Obejmie urlopowiczów z krajów Unii Europejskiej i innych miejsc, w których program szczepień jest zaawansowany, np. z Izraela.

Czytaj także: 

Teocharis wyraźnie zaznaczył, że wszystkie te plany mogą ulec zmianie, jeżeli pogorszy się sytuacja epidemiczna.

W bardzo ważnej dla greckiej ekonomii branży turystycznej, która poważnie ucierpiała przez pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia w podróżach, pracuje co piąty mieszkaniec tego kraju - przypomina agencja Reutera. Z tego powodu Grecja wzywała do wprowadzenia ogólnoeuropejskich certyfikatów szczepień, które ułatwiłby podróże po kontynencie.

W poniedziałek wiceminister turystyki Cypru Sawwas Perdios ogłosił, że od 1 maja do kraju będą mogli przyjeżdżać turyści z Wielkiej Brytanii, którzy przyjęli już dwie dawki szczepionki. Już wcześniej ogłoszono podobne zasady dla podróżnych z Izraela. Turyści z większości obszarów UE muszą obecnie okazać negatywny wynik testu wykonanego przed podróżą na Cypr, a po przylocie przejść kolejne badanie.


opr. Johns Hopkins University

pg

Czytaj także

USA: liczba ofiar COVID-19 wzrosła o jedną trzecią w ciągu miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 23:53
W Stanach Zjednoczonych po zakażeniu koronawirusem zmarło już ponad 400 tys. osób - wynika z wtorkowych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore. Ostatnie 100 tys. przypadków śmiertelnych stwierdzono w ciągu zaledwie miesiąca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

COVID-19 we Francji. Masowe badania przesiewowe na podstawie testów śliny dla uczniów w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 21:48
Od poniedziałku we Francji rząd wprowadza masowe badania przesiewowe na obecność koronawirusa dla uczniów w szkołach na podstawie testów śliny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: wirus SARS-CoV-2 ewoluuje i czyni szczepionki mniej skutecznymi, trzeba zatrzymać jego rozprzestrzenianie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 13:05
Nowe badanie tzw. brytyjskich i południowoafrykańskich wariantów wirusa SARS-CoV-2 sugeruje, że obecne szczepionki i niektóre przeciwciała monoklonalne mogą być mniej skuteczne w neutralizowaniu tych wariantów, a ponowne zakażenia - bardziej prawdopodobne - informuje "Nature".
rozwiń zwiń