X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niemcy: pracował w biurze prasowym, donosił egipskim służbom. 66-letni szpieg usłyszał wyrok

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 17:11
Mężczyzna, który przez lata przekazywał informacje z Federalnego Biura Prasowego egipskim tajnym służbom otrzymał karę roku i dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Łagodny wyrok ma związek z przyznaniem się oskarżonego do winy.
.
.Foto: Animaflora PicsStock/ Shutterstock

66-letni Amin K. był pracownikiem Federalnego Biura Prasowego. Oprócz przekazywania informacji egipskim służbom usiłował też zwerbować jako szpiega tłumacza pracującego dla Bundestagu. Otrzymał wyrok w zawieszeniu ponieważ przyznał się do popełnionego czynu. Ta decyzja była efektem ugody pomiędzy prokuraturą federalną, a obroną mężczyzny. Okres próbny ustalono na trzy lata.

Angela Merkel FREE 1200.jpg
Niemcy proponują Europie współpracę z Rosją na rzecz ochrony klimatu?

Jak przekazał "Spiegel", zadaniem Amina K. było zdobywanie informacji o członkach opozycji wobec rządu egipskiego mieszkających w Niemczech. Od lipca 2010 r. komunikował się z oficerami pracującymi w ambasadzie egipskiej w sposób - jak określiła prokuratura federalna w oskarżeniu - "konspiracyjny".

Czytaj także:

Szpieg w zamian za swoje usługi był zapraszany na oficjalne wydarzenia w ambasadzie egipskiej, ponadto władze Egiptu finansowały jego opiekę zdrowotną. "Spiegel" wskazał, że istnieją również pogłoski, że matka Amina K. otrzymała pomoc od jednego ze starszych funkcjonariuszy w wyegzekwowaniu jej egipskich uprawnień emerytalnych. 

  kmp

  Czytaj także

  Rosyjski szpieg w Bundestagu. Przekazywał plany pięter budynku

  Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 12:20
  Niemieccy prokuratorzy federalni oskarżyli o szpiegostwo mężczyznę zidentyfikowanego jako Jens F.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  W Niemczech kobiety zarabiają o 19 proc. mniej niż mężczyźni. Gorzej jest tylko w Austrii i Estonii

  Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 16:19
  Międzynarodowy Dzień Kobiet pozwala krytycznie spojrzeć na stan równości kobiet i mężczyzn w Niemczech. Wniosek? Prawie w żadnym obszarze nie można mówić o równych szansach. Na przykład różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn, nadal wynosi 19 procent - pisze portal tygodnika "Zeit".
  rozwiń zwiń