X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fala migrantów na południowej granicy USA. Trump oskarża Bidena: nasz kraj jest niszczony

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 11:46
Na południową granicę USA napłynęła fala migrantów z Ameryki Środkowej. Minister bezpieczeństwa narodowego (DHS) Alejandro Mayorkas poprosił pracowników swego resortu o ochotniczą pomoc, a administracja obiecuje prowadzenie "humanitarnej polityki" imigracyjnej. Tymczasem były prezydent Donald Trump za trudną sytuację na granicy oskarża Joe Bidena. 
Donald Trump i Joe Biden
Donald Trump i Joe Biden Foto: Evan El-Amin/ Shutterstock; PAP/EPA/Ken Cedeno / POOL

Jak informuje "New York Times", liczba dzieci migrantów przetrzymywanych wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej wzrosła w ciągu dwóch tygodni trzykrotnie, do ponad 3 tysięcy. Wiele z tych dzieci zmuszonych będzie przebywać w tymczasowych ośrodkach dłużej niż przewidziane przez prawo trzy dni.

mid-epa09062999 (1).jpg
Wpływowy amerykański senator domaga się sankcji na NS2. Nawet już Demokraci naciskają na Joe Bidena

Stanowi to duże wyzwanie dla amerykańskiej administracji. Dzieci powinny trafiać do schronisk prowadzonych przez ministerstwo zdrowia, ale ośrodki te z powodu pandemii ograniczyły liczbę osób, które mogą przyjąć. Dlatego władze w Waszyngtonie rozważają nawet otworzenie dla nich bazy wojskowej w Wirginii.

Rosnąca liczba dzieci na granicy to tylko część zwiększającej się presji migracyjnej. Amerykańskie służby graniczne zatrzymały w styczniu około 78 tysięcy migrantów, ponad dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku. Nieoficjalnie mówi się, że w lutym liczba ta przekroczyła nawet 100 tysięcy.

Trump oskarża Bidena

Były prezydent Donald Trump stanowczo potępił sposób, w jaki jego następca postępuje z "kryzysem migracyjnym" na południu USA. Jego zdaniem, administracja Bidena kompletnie nie radzi sobie z sytuacją, a kraj "jest niszczony przez falę nielegalnych migrantów". 

W komunikacie Trump podkreślił, że jednym z największych sukcesów jego prezydentury było wzmocnienie granicy z Meksykiem, która była do tej pory "niezwykle silna i bezpieczniejsza niż kiedykolwiek". 

Podkreślił także, że budowa muru na granicy z Meksykiem zostałaby ukończona, gdyby "nie Demokraci opóźniający projekt". 

pap_20060212_0D8 (1).jpg
USA nałożyły sankcje na dwóch irańskich wojskowych. Chodzi o łamanie praw człowieka w czasie protestów

"Ograniczyliśmy nielegalny handel migrantami, zakończyliśmy oszustwa azylowe, przemyt broni i narkotyków. Mur, pomimo ogromnych opóźnień, funkcjonuje świetnie" - podkreślił w komunikacie były prezydent. "Nasz kraj jest niszczony na południowej granicy!" - dodał. 

Fala migrantów będzie coraz większa

"Washington Post" ocenia, że Biden słusznie skończył z "niehumanitarną polityką graniczną" swojego poprzednika, ale "ceną jest wzrost liczby migrantów". Konserwatywny "Wall Street Journal" zauważa, że młodzi migranci z Ameryki Środkowej uznają "erę Bidena za szansę na wjazd do USA"

Komunikat Donalda Trumpa został wydany właśnie w momencie, kiedy administracja Bidena stoi w obliczu największego kryzysu migracyjnego od wielu miesięcy. 

foxnews.com; twitter; washingtonpost.com/as