X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Walka o wolność to parawan, za którym forsuje się inne idee". Grzegorz Górny o rezolucji UE ws. LGBTIQ

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 11:50
- To, co teraz obserwujemy, możemy nazwać ideologiczną ofensywą, której stawką jest przyszły kształt cywilizacyjny i kulturowy UE, a szerzej "kolektywnego Zachodu" - przyznał na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Górny ("Sieci"), komentując plany unijnej rezolucji dot. Unii jako strefy wolności LGBTIQ.
Grzegorz Górny
Grzegorz GórnyFoto: PR24

W Parlamencie Europejskim powstał projekt rezolucji w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej "strefą wolności LGBTIQ".

lgbt 123 dziewczyna free shutt 1200 .jpg
Prof. Ryba o rezolucji PE ws. strefy wolności LGBTIQ: pokazuje, jak bardzo umysły elit UE opanowała ideologia

Grzegorz Górny, komentując w Polskim Radiu 24 unijne pomysły, spojrzał na problem szerzej. - To hasło walki o wolność jest tylko parawanem, za którym przemycana jest inna agenda, forsowane są zupełnie inne cele - zwrócił uwagę publicysta. Dodał, że wolność osób LGBT nie jest obecnie niczym zagrożona.

Posłuchaj
26:17 PR24_mp3 2021_03_10-10-33-29.mp3 Grzegorz Górny o ideologii LGBT w krajach Unii Europejskiej (Temat dnia/Gość PR24)

Drugie porwanie Europy

Gość audycji zwrócił uwagę, że "ideologia gender jest rodzajem quasi-religii w sytuacji, gdy następuje dechrystianizacja, sekularyzacja Europy". Górny przywołał słowa Gilberta Keitha Chestertona, który powiedział, że "kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek". - Współczesna Unia odeszła od pierwotnych założeń ojców założycieli - ocenił.

Obecną sytuację porównał do mitologicznego porwania Europy. - Nastąpiło coś, co można określić "drugim porwaniem Europy", (...) która została uprowadzona przez pogańskie bóstwo w przebraniu naturalistycznym - dodał.

Czytaj także:

Gościem audycji była również Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli, która mówiła o przetasowaniach w europarlamentarnych ugrupowaniach.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Grzegorz Górny ("Sieci")

Data emisji: 10.03.2021

Godzina emisji: 10.33

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

Gontarz: unijne instytucje zamiast zająć się ludzkim zdrowiem, zajmują się kwestiami czysto ideologicznymi

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 17:28
- Unijni urzędnicy zamiast zająć się źle zakontraktowanymi szczepionkami, zamiast zająć się palącym problemem ich niedoboru i brakiem solidarności w Unii, zajmują się rzeczami postronnymi, jak strefa LGBTIQ na obszarze Wspólnoty - powiedział Robert Gontarz z Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuźmiuk o projekcie rezolucji PE ws. strefy wolności LGBT: oparty jest na kłamstwie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 16:15
- Bodźcem do uchwalenia projektu rezolucji były doniesienia, że w Polsce ustanawiane są strefy wolne od LGBT. Posługiwano się w tym przypadku kłamstwem polegającym na tym, że niektóre samorządy przyjmowały Kartę Ochrony Praw Rodziny, co jednak nie miało żadnego związku ze środowiskami LGBT - powiedział Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń