X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Afera maseczkowa w Niemczech. Wśród zamieszanych politycy CDU i CSU

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 15:48
Agencja prasowa DPA donosi, że kolejny polityk frakcji chadeckiej w Bundestagu zrezygnował ze swoich poselskich funkcji. Nikolas Löbel jest już drugim deputowanym jednej z partii rządzących, który z powodu tak zwanej "afery maseczkowej" żegna się z polityką.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: shutterstock.com/InkheartX

Wczoraj Nikolas Löbel poinformował, że nie będzie kandydował w nadchodzących wyborach do Bundestagu.

Czytaj także:
test 1200 forum.jpg
Koronawirus w Niemczech. Od dziś szybkie testy na obecność wirusa dostępne w sklepach

Po ujawnieniu afery polityk CDU zawiesił wprawdzie swoje członkostwo w klubie poselskim chadeków, wzdragając się jednak przed rezygnacją z obecnego mandatu. Dziś ugiął się pod naciskiem partyjnych kolegów i zapowiedział rychły koniec swojej politycznej kariery.

Czytaj także:

Kolejny polityk oskarżony

Czytaj także:
merkel pap 1200 .jpg
Niemcy: lockdown wydłużony prawie do końca marca. Jest decyzja władz federalnych

Löbel jest już drugim parlamentarzystą z szeregów frakcji CDU/CSU, który naraził się na zarzuty w sprawie tak zwanej "afery maseczkowej". Przed kilkoma dniami z czynnej polityki wycofał się jeden z liderów bawarskich chadeków Georg Nüsslein.

Obu posłów oskarżono o to, że w zamian za kilkusettysięczne prowizje ich firmy doradcze promowały usługi producentów masek ochronnych.

"Afera maseczkowa" a kampania wyborcza

W ostatnich dniach sprawa nabrała rozgłosu, gdyż niektórzy polityczni oponenci uczynili ją celem kampanii wyborczej. Elekcje do Bundestagu odbędą się 26 września, jednak już w nadchodzącą niedzielę do urn ruszą mieszkańcy Badenii-Wirtembergii i Nadrenii-Palatynatu.

Lokalne wybory w tych gęsto zaludnionych landach uchodzą zwykle za ważne wskaźniki nastrojów społecznych w całym kraju.

jbt

Czytaj także

"Przed Laschetem trudne zdanie scalenia podzielonej CDU". Komentarze polityków i mediów

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 03:00
Armin Laschet zwyciężył w sobotę w wyborach na nowego przewodniczącego CDU. Zdobył 521 z 1001 głosów oddanych na kongresie partii. Komentując jego zwycięstwo, szefowie innych partii i media zwracają uwagę, że stoi przed nim trudne zdanie scalenia podzielonej wewnętrznie partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronarestrykcje w Europie. Godzina policyjna, maseczki FFP2 i ograniczenia w przemieszczaniu się

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 11:03
- W obawie przed rozprzestrzenianiem się nowych, bardziej zaraźliwych wariantów koronawirusa w kilku krajach Europy zaostrzono już regulacje dotyczące zasłaniania nosa i ust. W Austrii i Bawarii w sklepach i pojazdach komunikacji zbiorowej trzeba nosić maskę typu FFP2, od wtorku podobny obowiązek będzie istniał w Czechach.
rozwiń zwiń