X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wzywamy do uwolnienia profesora Turnella". Australia zawiesiła współpracę wojskową z Birmą

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 05:30
Australia zawiesiła w niedzielę współpracę wojskową z Birmą m.in. z powodu aresztowania przez jej władze wojskowe obywatela Australii profesora Seana Turnella, doradcy ds. polityki gospodarczej rządu Aung San Suu Kyi obalonego w wyniku przewrotu wojskowego 1 lutego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EPA/NARONG SANGNAK

Minister spraw zagranicznych Marise Payne powiedziała w poniedziałek, że australijscy dyplomaci mieli dostęp do doradcy ds. polityki gospodarczej aresztowanego rządu Birmy, Seana Turnella, tylko dwa razy, odkąd został zatrzymany na początku lutego.

- Nadal bezwzględnie wzywamy do uwolnienia profesora Seana Turnella - powiedział Payne w wywiadzie dla Australian Broadcasting Corp.

Turnell został zatrzymany w ciągu kilku tygodni po przybyciu z Australii do Rangun, gdzie podjął pracę jako doradca rządu Aung San Suu Kyi.

1200_Birma_PAP.png
Birma: kolejny dzień protestów przeciw zamachowi stanu, policja użyła broni palnej

Zawieszony program szkolenia obronnego, sankcje i embarg

Australia ogłosiła w niedzielę wieczorem, że zawiesiła program szkolenia obronnego z Birmą o wartości około 1,5 miliona dolarów australijskich (1,2 miliona dolarów USA) na pięć lat. Program, jak twierdzi australijski rząd, był ograniczony do obszarów niezwiązanych bezpośrednio z walką zbrojną, takich jak np. szkolenie żołnierzy w języku angielskim czy przygotowania do zwalczania klęsk żywiołowych.

Zwolnione środki zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną, z dala od obecnych władz Birmy i podmiotów z nimi powiązanych. Australia skupi się na potrzebach najbardziej narażonych i biednych ludzi w Birmie, szczególnie na muzułmanach z ludu Rohingja, poddawanych czystkom etnicznym, i innych mniejszościach etnicznych powiedziała Payne.

Czytaj także:

Australia nałożyła wcześniej sankcje, w tym embargo na broń i sankcje wobec kilku osób, które uczestniczyły w zamachu stanu. Payne powiedział, że sankcje te będą nadal poddawane przeglądowi.

Australia wezwała również do uwolnienia Aung San Suu Kyi, prezydenta Win Myint i pozostałych polityków, którzy zostali wbrew prawu aresztowani podczas przewrotu wojskowego 1 lutego. 

ks

Czytaj także

Masowe zatrzymania w Birmie po protestach przeciwko władzy wojska

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 16:32
Kilkaset osób zostało aresztowanych w Rangunie podczas protestów przeciwko przejęciu władzy przez wojsko - poinformowało Stowarzyszenie Wsparcia Więźniów Politycznych. Do miejscowego zakładu karnego wjechało co najmniej 10 autobusów więziennych, w każdym było 40-50 zatrzymanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Birma: w wielu miastach brutalne tłumienie protestów. Są zabici i ranni

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 15:42
Do 18 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych w czasie protestów w Birmie. Około 30 osób zostało rannych. Policjanci otworzyli ogień do demonstrantów, którzy w całym kraju wyszli na ulice, aby wyrazić sprzeciw wobec niedawnego wojskowego zamachu stanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odrażająca przemoc". USA potępiły tłumienie protestów w Birmie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 03:48
- Szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken potępił "odrażającą przemoc" w Birmie i zapewnił, że USA stoją po stronie narodu birmańskiego. Według ONZ podczas tłumienia niedzielnych protestów siły bezpieczeństwa zabiły w Birmie co najmniej 18 osób.
rozwiń zwiń