X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Szczepionkowa dyplomacja" Rosji i Chin. Biały Dom zaniepokojony

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 07:30
Stany Zjednoczone wyraziły zaniepokojenie używaniem przez Rosję i Chiny szczepionek na COVID-19 do osiągania celów dyplomatycznych. Rzecznik Białego Domu Jen Psaki oświadczyła, że pomoc w szczepieniach innym krajom powinna odbywać się przez instytucje międzynarodowe.
Szczepionka Sputnik V
Szczepionka Sputnik VFoto: Kirill Kukhmar / TASS / Forum

Poproszona przez Polskie Radio o komentarz do decyzji niektórych państw europejskich takich jak Węgry czy Słowacja o pozyskaniu szczepionek na COVID-19 z Rosji oraz Chin, Jen Psaki stwierdziła, że decyzje w tej sprawie należą do poszczególnych krajów.

Posłuchaj
00:55 Biały Dom reaguje na szczepionkową dyplomację Chin i Rosji. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).mp3 Biały Dom reaguje na "szczepionkową dyplomację" Chin i Rosji. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

SputnikV1200/shutter
Szczepionka Sputnik V będzie stosowana w Czechach. Premier: nie będziemy czekać na akceptację EMA

"Jesteśmy zaniepokojeni"

- Jesteśmy jednak zaniepokojeni próbami używania szczepionek jako narzędzia w dyplomacji przez Rosję i Chiny - dodała.

Rzecznik Białego Domu powiedziała, że Stany Zjednoczone wspierają szczepienia za granicą w ramach międzynarodowych projektów takich jak COVAX i prowadzą dwustronne rozmowy z partnerami USA.

Czytaj także:

Przede wszystkim: zaczepienie wszystkich Amerykanów

Zaznaczyła jednak, że głównym celem prezydenta Joe Bidena jest zaszczepienie w pierwszej kolejności wszystkich Amerykanów.

- To jest nasz priorytet ale pozostajemy zaangażowani w działania międzynarodowych organizacji oraz bezpośrednie rozmowy z wieloma krajami - dodała. Jen Psaki powstrzymała się od oceny czy oferując szczepionki na COVID-19 Moskwa i Pekin chcą pomóc Europie czy pogłębić podziały w Unii Europejskiej.

ms