X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Największa od pokolenia". Izba Reprezentantów przegłosowała nową ordynację wyborczą

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 06:00
Kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów przegłosowała szeroko zakrojony projekt reformy ordynacji wyborczej, o której agencja Associated Press pisze, że jest "największa od co najmniej pokolenia".
Izba Reprezentantów USA
Izba Reprezentantów USAFoto: Lawrence Jackson/Public domain/WC
  • Izba Reprezentantów przegłosowała projekt nowej ordynacji wyborczej
  • Projekt przewiduje m.in. obowiązek umożliwiania przez stany głosowania korespondencyjnego oraz rejestracji wyborczej przez internet i w dzień głosowania
  • Wzywa do utworzenia specjalnych komisji, które miałyby wyznaczać kongresowe okręgi wyborcze

Zapisy te Demokraci traktują priorytetowo. Ich zdaniem konieczne jest przywrócenie wiary Amerykanów w proces wyborczy po oskarżeniach byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, który wielokrotnie oceniał publicznie, że listopadowe wybory zostały sfałszowane.

Demokraci argumentują, że przyjęcie ich projektu zmniejszy ograniczenia w głosowaniu i uczyni system polityczny Stanów Zjednoczonych bardziej demokratycznym i dostępnym dla wyborców. Oprócz poszerzenia praw wyborczych ich postulaty skutkować mają także skuteczniejszym zwalczaniem korupcji.

police usa free shut 1200 .jpg
USA: Izba Reprezentantów przyjęła nowe przepisy. Ograniczają uprawnienia policji

Republikanie przeciw projektowi

Przeciwni projektowi są Republikanie, wskazując że wiele zapisów faworyzuje ich politycznych przeciwników. Krytykują m.in. możliwość wyznaczenia przez grupę osób reprezentanta, który przekazuje ich wyborcze karty. Opowiadają się także przeciwko umożliwianiu głosowania osobom skazanym.

- To nie tylko niebezpieczne, ale także niezgodne z konstytucją - ocenił lider frakcji Republikanów w izbie niższej Kevin McCarthy.

Zmiany mają poparcie prezydenta Joe Bidena, który zapowiada podpisanie ustawy o ile zostanie ona przyjęta przez Senat. To jednak mało prawdopodobne, gdyż do tego Demokraci będą potrzebowali przekonać w izbie wyższej co najmniej 10 Republikanów.

ks

Czytaj także

Zastępca szefa dyplomacji USA: zrobię wszystko, by zatrzymać budowę Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 20:42
Nominowana na stanowisko zastępcy szefa amerykańskiej dyplomacji Wendy Sherman zapewniła, że zrobi wszystko, co w jej mocy, by zatrzymać Nord Stream 2. Podczas przesłuchań w Senacie politycy obu amerykańskich partii wzywali rząd Joe Bidena do zablokowania budowy gazociągu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odnaleziono 150 zaginionych dzieci. To głównie ofiary handlu ludźmi w USA

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 00:10
Organy ścigania w amerykańskim stanie Tennessee odnalazły po dwumiesięcznym dochodzeniu 150 zaginionych dzieci - informuje BBC. To głównie ofiary handlu ludźmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypisał prawie 2 miliony nielegalnych recept. Może trafić na 59 lat do więzienia

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 04:00
74-letni lekarz z nowojorskiego Long Island został oskarżony o nielegalne wypisanie ponad 1,8 miliona dawek uzależniających opioidów, a także sprzedaż narkotyków. Grozi mu kara do 59 lat więzienia.
rozwiń zwiń