X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Silne trzęsienie ziemi w Grecji. Występują wstrząsy wtórne

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 19:54
Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie wynoszącej, według różnych źródeł, od 6 do 6,3 nawiedziło w środę centralną Grecję i było odczuwalne w Macedonii Północnej, Albanii, Czarnogórze i Kosowie. Nastąpiły już wstrząsy wtórne, w tym o magnitudzie 4,9, zapowiadane są następne.
Silne trzęsienie ziemi w Grecji
Silne trzęsienie ziemi w GrecjiFoto: Twitter/AFP

Epicentrum wstrząsu było około 22 km na północny zachód od miasta Larisa, 350 km na północ od Aten, a fakt, że hipocentrum znalazło się stosunkowo płytko, na głębokości 10 metrów, oznacza, że należy się spodziewać kolejnych wstrząsów wtórnych - poinformował grecki sejsmolog Gerassimos Papadopulos.

Według amerykańskich służb geologicznych USGS trzęsienie ziemi miało magnitudę 6,3, a według greckiego Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach - 6,0. Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne ocenia, że wstrząs miał magnitudę 6,2.

mid-epa09009948 (1).jpg
Trzęsienie ziemi w Japonii o sile 7,3 w skali Richtera. Co najmniej 50 osób zostało rannych

Nie ma informacji o ofiarach trzęsienia

Trzęsienia było odczuwalne w Macedonii Północnej, Albanii, Czarnogórze i Kosowie. Nadal nie jest jasne, jaka dokładnie była siła pierwotnego wstrząsu. Według amerykańskich służb geologicznych USGS trzęsienie ziemi miało magnitudę 6,3, a według greckiego Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach - 6,0. Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne ocenia, że wstrząs miał magnitudę 6,2.

AFP podaje, powołując się na lokalne media, że podczas trzęsienia ziemi mieszkańcy Larisy wylegli na ulice. Nie ma jednak na razie informacji o ofiarach lub poważnych zniszczeniach.

Odnotowano już co najmniej trzy wstrząsy wtórne. Obrona cywilna poinformowała, że w pobliżu epicentrum powstały osuwiska ziemi.

Grecja leży na głównych uskokach geologicznych i trzęsienia ziemi są tam częste, choć przeważnie ich epicentra zlokalizowane są na morzu i nie ma ofiar śmiertelnych. W 1999 roku 143 osoby zginęły w trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5,9 w Atenach i okolicy. 

ks

Czytaj także

Japonia: rośnie bilans rannych po trzęsieniu ziemi w rejonie Fukushimy

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 12:43
Japońska agencja Kyodo podała bilans po trzęsieniu ziemi w okolicy Fukushimy. Z najnowszych danych wynika, ze rannych zostało ponad 100 osób. Do trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,3 doszło wczoraj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzęsienie ziemi w rejonie Fukushimy. Przez tydzień mogą występować wstrząsy wtórne

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 16:32
Mieszkańcy północno-wschodniej części Japonii obawiają się wstrząsów wtórnych po trzęsieniu ziemi o sile 7,3 stopnia. Premier Yoshihide Suga ostrzegł, że przez najbliższy tydzień mogą występować wstrząsy o sile ponad 6 stopni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japonia: trwa usuwanie skutków trzęsienia ziemi w rejonie Fukushimy

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 09:01
W Japonii są usuwane skutki trzęsienia ziemi. Przywracane są połączenia kolejowe dużych prędkości. Zwiększono częstotliwość kursowania autobusów dalekobieżnych i połączeń lotniczych. Sobotnie trzęsienie ziemi miało siłę 7,3 stopnia. W jego wyniku rannych zostało ponad 150 osób.
rozwiń zwiń