X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Hiszpański dziennik chwali Polskę za przeciwstawienie się dyktatowi internetowych gigantów

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 21:54
Dziennik "La Hispanidad" w artykule zatytułowanym:"Polska zawsze. Warszawa ocenzuruje lewackich cenzorów: Google, Facebook, Twitter" wyraził uznanie dla polskiej polityki wobec wielkich firm technologicznych w związku z kontrolowaniem przez nie wolności słowa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Twin Design

Autor artykułu, wydawca gazety, dziennikarz i przedsiębiorca Eulogio Lopez odniósł się w niedzielę do polskiego projektu ustawy w sprawie ochrony wolności słowa w internecie, opracowanego przez ministerstwo sprawiedliwości i powołał się na wypowiedzi polskiego ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro oraz na informacje PAP.

1200_Abascal_Forum.png
"Cenzura cyfrowych oligarchów". Twitter zablokował konto hiszpańskiej partii Vox

W rozmowie z PAP w Hiszpanii dziennikarz stwierdził, że pod pozorem walki z fake newsami, wielkie firmy technologiczne "chcą z internetu wymazać idee chrześcijańskie i Kościół".

- Chodzi o wolność ideologiczną w internecie - podkreślił.

Nie chodzi o pieniądze

Lopez przypomniał, że do tej pory niewiele krajów, jak Australia i Kanada, odważyło się przeciwstawić firmom bigtech, i to "tylko z powodów finansowych, gdyż te firmy manewrują, aby płacić mniej podatków".

shutterstock chainarong06 facebook konto telefon 1200.jpg
Facebook zablokował newsy w Australii. Piotr Cywiński: giganci cyfrowi sprawują niebezpieczny dyktat

- Dopiero polski rząd podjął problem kontrolowania wolności słowa dogłębnie, tzn. nie tylko od strony fiskalnej, ale także ideologicznej - stwierdził. - Polska zdecydowała się karać grzywną cenzurę bigtech w ich obsesji, aby wymazać z internetu Jezusa. U podstaw problemu leży lewicowa poprawność polityczna i tzw. Nowy Porządek Światowy (NOM), dla których wrogami są Jezus i Kościół - podkreślił.

Czytaj także:

- Polska zdecydowała się ocenzurować cenzora - internetowy oligopol - Google, Facebooka, Twittera i YouTube. Jednak jeszcze okaże się, czy to zostanie przeprowadzone - dodał.

Skryta cenzura

Według wydawcy "La Hispanidad", firmy bigtech nie cenzurują jawnie chrześcijańskich idei, ale robią to poprzez blokowanie wiadomości uznawanych przez nie za "mowę nienawiści". W Hiszpanii tzw. przestępstwo nienawiści może być karane do 4 lat pozbawienia wolności, np. za sprzeciwianie się ideologii gender czy brak zgody na NOM.

1200_Trump_Forum.png
"To tylko uwiarygadnia przekaz Trumpa". Kożuszek o cenzurze Twittera i przyszłości mediów społecznościowych

- Jeżeli ktoś broni życia, to dla nich znaczy, że nienawidzi dokonujących aborcji, a jeżeli opowiada się za małżeństwem jako związkiem między kobietą i mężczyzną, to znaczy, że jest homofobem - stwierdził.

Cenzurowane chrześcijaństwo

Lopez podkreślił, że niedawno socjalistyczny rząd Hiszpanii opowiedział się za wolnością słowa i aby ta nie była karana więzieniem. Doszło do tego w związku z obroną lewackiego rapera, Pablo Hasela, skazanego na pozbawienie wolności za wychwalanie terroryzmu i lżenie instytucji państwowych.

- Co w takim razie z "przestępstwem mowy nienawiści", wielkiego "postępu" lewicy XXI w., które przewiduje karę więzienia? - zapytał.

social media 1200 shutterstock.jpg
"Nie tchórzy wobec potęgi korporacji mediów społecznościowych". Polski rząd chwalony w hiszpańskich mediach

- Zgodnie z takim rozumowaniem ze strony Google, Facebooka i Twittera, można powiedzieć wszystko, ale są rzeczy, których nie można powiedzieć, bo nie są poprawne politycznie i będą ocenzurowane. Cenzurowane jest zaś wszystko to, co chrześcijańskie – zauważył.

Czytaj także:

Według Lopeza, instytucja Open Society George'a Sorosa z hiszpańską siedzibą w Barcelonie nie ukrywa, że finansuje politykę weryfikowania treści internetowych we wszystkich krajach, a zwłaszcza katolickich.

"Polsko, nasza nadziejo"

- Polacy zdecydowali się temu przeciwstawić i będą karali grzywną sieci społecznościowe cenzurujące z powodów ideologicznych, w tym chrześcijańskich - podsumował.

- Polsko, nasza nadziejo. Oczekujemy, że zrealizujesz ten zamiar. Za każdym razem, kiedy Google cenzuruje to, co uważa za politycznie niepoprawne, ocenzurujmy Google - zaapelował.

fc

Czytaj także

Facebook ocenzurował... klopsiki wieprzowe. Powodem były obawy o homofobię

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 11:32
Facebook o mały włos zablokował jedną z brytyjskich grup poświęconych historii i kulturze, z powodu tradycyjnej potrawy - donosi BBC. Administratorzy Facebooka przeprosili i obiecali poprawić oprogramowanie, jednak - jak informuje administratorka rzeczonej grupy - słowo, o które poszło, wciąż jest wskazywane jako naruszające regulamin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Destabilizuje świat realny". Prof. Andrzej Zybertowicz o cybersferze

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 13:30
- Cybersfera głęboko destabilizuje świat realny, wpływa na geopolitykę, ład kulturowy i instytucjonalny; dopiero punktowe, konfliktowe wydarzenia, jak zablokowanie konta Donalda Trumpa na Twitterze i ostatni spór Facebooka z rządem Australii wywołują na świecie dyskusję nad koniecznością regulacji działań cyfrowych gigantów - mówi socjolog Andrzej Zybertowicz.
rozwiń zwiń