X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ukraina: 18 duchownych i działaczy polonijnych odznaczonych przez prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 00:39
We Lwowie zasłużeni przedstawiciele środowiska polskiego oraz duchowieństwa rzymskokatolickiego na Ukrainie otrzymali odznaczenia państwowe - Krzyże Oficerskie Orderu Zasługi RP, Krzyże Kawalerskie Orderu Zasługi RP oraz Złote Krzyże Zasługi RP. Uroczystość odbyła się w budynku Konsulatu Generalnego RP w tym mieście.
We Lwowie zasłużeni przedstawiciele środowiska polskiego oraz duchowieństwa rzymskokatolickiego na Ukrainie otrzymali odznaczenia państwowe - Krzyże Oficerskie Orderu Zasługi RP, Krzyże Kawalerskie Orderu Zasługi RP oraz Złote Krzyże Zasługi RP
We Lwowie zasłużeni przedstawiciele środowiska polskiego oraz duchowieństwa rzymskokatolickiego na Ukrainie otrzymali odznaczenia państwowe - Krzyże Oficerskie Orderu Zasługi RP, Krzyże Kawalerskie Orderu Zasługi RP oraz Złote Krzyże Zasługi RPFoto: Twitter/ @PLinLviv

W imieniu Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski w towarzystwie polskiego ambasadora na Ukrainie Bartosza Cichockiego oraz konsula generalnego we Lwowie Elizy Dzwonkiewicz.

forum-zełenski duda 1200.jpg
Andrzej Duda rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim. Prezydenci poruszyli tematy pandemii i bezpieczeństwa

Posłuchaj
00:52 spec - lwoe - spec .mp3 Wysokie odznaczenia zostały przyznane osiemnastu osobom m.in. za wybitne zasługi dla społeczności polskiej na Ukrainie, za popularyzowanie polskiej kultury, oświaty i tradycji narodowych - relacja Eugeniusza Sały (IAR)

 

Podziękowania wyróżnionych

W imieniu nagrodzonych podziękował ksiądz infułat Józef Pawliczek. - Wielka radość, ze pamiętacie o kościele i Polakach tutaj na Ukrainie. To nie ogranicza się jedynie do odznaczeń, ale ta konkretna pomoc z Polski jest wieloraka - mówił wikariusz generalny archidiecezji lwowskiej.

Czytaj także: 

Ksiądz Władysław Derunow, proboszcz w Mościskach, po odebraniu odznaczenia powiedział, że nagroda ta należy się nie jemu, a tym wszystkim kapłanom, którzy krzewili polskość na tych ziemiach. - To oni uczyli nas, żeby służyć w tym miejscu, w którym jesteśmy i żeby wytrwać - dodał.

Wręczono także odznaki "Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz medale "Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej” nadawane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

mbl

Czytaj także

Pożar w domu opieki w Charkowie. Prezydent: łączymy się w bólu i modlitwie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 00:40
Prezydent Andrzej Duda wysłał do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego depeszę kondolencyjną w związku z pożarem w domu opieki seniora w Charkowie. Zginęło w nim co najmniej 15 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent w ONZ: "Business as usual" w relacjach z Rosją to naiwność

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 12:16
Na forum ONZ prezydent Andrzej Duda przestrzega przed naiwnością w relacjach z Rosją. Polski przywódca wziął udział w debacie wysokiego szczebla podczas sesji Rady Praw Człowieka ONZ. W wystąpieniu przygotowanym na obrady odbywające się online prezydent skrytykował też reżim w Mińsku.
rozwiń zwiń