X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Grecki terrorysta dostał 11 wyroków dożywocia. Jego zwolennicy starli się z policją

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 01:10
Policja w Atenach użyła gazu łzawiącego przeciwko demonstrantom, którzy zgromadzili się w centrum miasta w geście poparcia dla odsiadującego 11 wyroków dożywocia za wielokrotne morderstwa Dimitrisa Koufodinasa, byłego szefa terrorystycznej Organizacji Rewolucyjnej 17 Listopada.
Doszło do licznych starć między policją a demonstrantami
Doszło do licznych starć między policją a demonstrantamiFoto: PAP/EPA/ALEXANDER BELTES
pap_20210204_045.jpg
W Danii i Niemczech udaremniono zamachy terrorystyczne. Służby zatrzymały kilkanaście osób

Koufodinas od 50 dni prowadzi strajk głodowy po tym, jak odmówiono mu przeniesienia z więzienia o zaostrzonym rygorze w Domokos w środkowej Grecji do więzienia Korydallos w Atenach, gdzie mieszka jego rodzina. Jego partnerka życiowa Angelika Sotiropoulou powiedziała, że 63-latek jest teraz w "stanie krytycznym, na pograniczu śpiączki".

Czytaj także:

W ostatnich tygodniach odbyło się już kilka protestów popierających Koufodinasa. Petycje wzywające władze sądownicze do poszanowania jego praw złożyli także greccy sędziowie, prawnicy i intelektualiści.

Koufodinas był szefem terrorystycznej Organizacji Rewolucyjnej 17 Listopada, która w latach 1975-2000 przeprowadziła ponad 100 zamachów, zabijając 23 ludzi, w tym pięciu Amerykanów związanych z ambasadą w Atenach.

Nazwa organizacji poprzez datę 17 listopada nawiązywała do dnia wybuchu studenckiego buntu przeciwko juncie wojskowej w Grecji. Członkowie grupy wyznawali poglądy marksistowsko-leninowskie, a ich celem było ustanowienie reżimu rewolucyjnego w kraju.

pb

Czytaj także

Pod Kijowem działała komórka Państwa Islamskiego. Znaleziono wybuchową substancję

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 12:00
W obwodzie kijowskim na Ukrainie wykryto komórkę dżihadystycznej organizacji Państwa Islamskiego (IS), którą kierował bojownik poszukiwany przez jeden z krajów Europy Wschodniej za udział w walkach w Syrii - poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).
rozwiń zwiń