X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Krym to Ukraina". Waszyngton deklaruje poparcie dla Kijowa w konflikcie z Moskwą

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 20:28
W siódmą rocznicę rosyjskiej inwazji na Krym prezydent Joe Biden oświadczył, że Stany Zjednoczone nigdy nie uznają aneksji półwyspu. Amerykański przywódca wyraził jednoznaczne poparcie dla Ukrainy w konflikcie z Rosją.
Biały Dom w Waszyngtonie
Biały Dom w WaszyngtonieFoto: Orhan Cam/Shutterstock.com

1200_ONZ_shutterstock.jpg
ONZ przyjęła rezolucję. Wzywa Rosję do opuszczenia Krymu

Posłuchaj
00:53 buiden - spec - walek .mp3 W siódmą rocznicę rosyjskiej inwazji na Krym prezydent Joe Biden oświadczył, że Stany Zjednoczone nigdy nie uznają aneksji półwyspu. Amerykański przywódca wyraził jednoznaczne poparcie dla Ukrainy w konflikcie z Rosją - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

"Krym to Ukraina"

W oświadczeniu opublikowanym przez Biały Dom Joe Biden stwierdził, że 7 lat temu Rosja złamała prawo międzynarodowe oraz naruszyła suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

Czytaj także:

- W tę smutną rocznicę powtarzamy oczywistą prawdę: Krym to Ukraina - oświadczył amerykański prezydent i zapewnił, że Stany Zjednoczone będą stać ramię w ramię Ukrainą i jej sojusznikami. - Stany Zjednoczone nie uznały i nigdy nie uznają rzekomej aneksji Półwyspu i będą wspierać Ukrainę wobec napaści ze strony Rosji. Zrobimy wszystko by Rosja poniosła konsekwencje za swoje nadużycia i agresywne działania - dodał prezydent USA.

Joe Biden oddał hołd uczestnikom protestów na Majdanie podkreślając, że naród ukraiński, mimo ognia snajperów i brutalnych działań służb bezpieczeństwa zażądał wówczas nowego kierunku dla swego kraju. Zadeklarował też poparcie Stanów Zjednoczonych dla wizji pokojowej, demokratycznej i zamożnej Ukrainy.

mbl

Czytaj także

"Gry nie będzie toczył przy jednym stoliku". Reginia-Zacharski o polityce międzynarodowej Bidena

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 11:00
- Na pewno nie ugnie się teraz pod naporem rywali. Generalnie więc mamy test na to, przy których stolikach Amerykanie chcą grać i w jaki sposób - tak o polityce międzynarodowej administracji Joe Bidena mówił w Polskim Radiu 24 politolog z Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Jacek Reginia-Zacharski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy wciąż chcą wymusić akceptację dla Nord Streamu 2. Jasna deklaracja Bidena

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 07:29
Rzecznik Białego Domu Jen Psaki  powiedziała, że prezydent Joe Biden nie zmienił swojego krytycznego stanowiska wobec gazociągu Nord Stream 2. Psaki zapowiedziała, że amerykański przywódca 19 lutego weźmie wirtualnie udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, gdzie wygłosi przemówienie na temat relacji transatlantyckich.
rozwiń zwiń