X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

WHO: ozdrowieńcy z COVID-19 potrzebują wsparcia. Wielu odczuwa skutki nawet 3 miesiące po chorobie

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 23:00
Tysiące osób przez wiele miesięcy po przejściu COVID-19 nadal nie powróciło do pełnego zdrowia. Mówi o tym opublikowany właśnie przez Światową Organizację Zdrowia raport autorstwa brytyjskich naukowców. WHO ostrzega, że taka sytuacja może mieć ogromne skutki społeczne i gospodarcze.
WHO na razie nie wydała zalecenia co do mieszania szczepionek na COVID-19
WHO na razie nie wydała zalecenia co do mieszania szczepionek na COVID-19Foto: EQRoy/shutterstock

Eksperci zbadali tysiące osób, które wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem. Z badań wynika, że 10 na 19 osób odczuwa różnego rodzaju dolegliwości w 3 miesiące po wyzdrowieniu, a nawet dłużej. Chodzi tutaj m. in. o bóle mięśni, klatki piersiowej, ogólne zmęczenie czy krótki oddech.

Posłuchaj
00:50 Cegła IAR.mp3 Większość pacjentów pozostaje długotrwale osłabiona po COVID-19. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Naukowcy COVID free shutt-1200.jpg
W USA wykryto nowy wariant koronawirusa. Naukowcy: mutacja jest niepokojąca

"Tych osób trzeba wysłuchać"

Szef biura WHO w Europie Hans Kluge mówił w czasie prezentacji raportu, że pomoc ozdrowieńcom ze strony władz jest niezbędna. - Takie osoby powinny być wysłuchane, jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o wychodzeniu z COVID-19. To powinno być priorytetem władz. Nie wiemy jeszcze, ilu dokładnie pacjentów odczuwa takie dolegliwości, ale mamy już coraz więcej informacji - dodał szef biura WHO w Europie.

Czytaj również:

Naukowcy szacują, że na całym świecie przedłużające się dolegliwości może odczuwać nawet 5 milionów osób. Europejski oddział Światowej Organizacji Zdrowia chce stworzyć strategię postępowania z tzw. "długim COVID-em" we współpracy ze wszystkimi krajami członkowskimi.

jmo

Czytaj także

Koronawirus pochodzi z laboratorium w Wuhan? Naukowiec z Niemiec: wszystko na to wskazuje

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 18:45
 - Informacje o wirusie i liczne publikacje w czasopismach specjalistycznych i w mediach społecznościowych, pokazują, że koronawirus był wypadkiem laboratoryjnym - powiedział dziennikowi "Bild" hamburski naukowiec prof. Roland Wiesendanger.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Bonikowska: UE odkrywa, że nie ma całkowitej samowystarczalności w obszarze zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 17:40
- To jak najbardziej słuszny postulat, żeby Unia zaczęła myśleć o obszarze zdrowia jako o obszarze strategicznym  - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń