X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Gdzie jest wartość osoby niepełnosprawnej, która się jeszcze nie urodziła?". Jaki pyta europosłów

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 02:45
- Praworządność to przede wszystkim działanie w granicach prawa i przestrzeganie go. Tak się składa, że nie macie prawa do zajmowania się kwestią aborcji, zdrowia w Polsce. [...] Mówicie o wartości zdrowia kobiety. Gdzie jest w takim razie wartość osoby niepełnosprawnej, która się jeszcze nie narodziła? - powiedział europoseł Patryk Jaki, w odpowiedzi na zarzuty części europosłów dot. aborcji w Polsce.
Patryk Jaki odpowiedział na oskarżenia części europosłów
Patryk Jaki odpowiedział na oskarżenia części europosłówFoto: Adam Chelstowski/Forum
1200_ciąża_shutterstock.png
"Ustawodawstwo UE nie przewiduje prawa do aborcji". Komitet Episkopatów wydał oświadczenie

W środę odbyła się debata w Parlamencie Europejskim w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji eugenicznej. Wysłuchanie w PE zorganizowały wspólnie komisje: Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) oraz Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM).

Czytaj także:

Patryk Jaki opublikował na Twitterze swoją odpowiedź ws. dyskusji w europarlamencie dot. aborcji w Polsce. Skierował ją do europosłów, którzy starają się wymusić na polskim rządzie zmianę prawa w tym aspekcie.

- Mówicie Państwo często o praworządności. Pamiętajcie, że praworządność to przede wszystkim działanie w granicach prawa i przestrzeganie go. Tak się składa, że nie macie prawa do zajmowania się kwestią aborcji, zdrowia w Polsce - argumentował.

sadoś 1200 twitt.jpg
Debata w PE nt. aborcji. Andrzej Sadoś: regulacje dot. ochrony życia są wyłączną kompetencją krajów UE

Europoseł podkreślił, że "takie kwestie należą do państw członkowskich". - W związku z tym bezczelnie łamiecie prawo - i dobrze o tym wiecie. Mówicie, że gender i aborcja są zapisane w traktatach. Gdzie? Który konkretnie punkt? - pytał.

"Powtarzacie kłamstwa"

- Mówicie o wartości zdrowia kobiety. Gdzie jest w takim razie wartość osoby niepełnosprawnej, która się jeszcze nie narodziła? - argumentował.

- Powtarzacie kłamstwa. Mówicie o jakimś banie (pot. zakaz - red.) na aborcję w Polsce. Dobrze wiecie, że dalej istnieją dwie przesłanki do aborcji. O trzeciej będzie w dużej mierze decydował lekarz. Proszę nie kłamać - powiedział.

twitter.com/PAP
pb

Czytaj także

Proaborcyjne trendy można odwrócić. "W Karolinie Południowej bije teraz wiele szczęśliwych serc"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 12:33
Gubernator amerykańskiego stanu Karolina Południowa Henry McMaster podpisał ustawę, która w dużej mierze broni życia poczętego. Proaborcyjna organizacja Planned Parenthood zaskarżyła już ustawę do sądu, uważając ją za sprzeczną z konstytucją, co prawdopodobnie uniemożliwi jej wejście w życie.
rozwiń zwiń