X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sudanowi Południowemu grozi pół roku głodu. Polska pomoc ratunkiem dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 06:44
250 kartonów z żywnością od polskich darczyńców trafi do dzieci w Sudanie Południowym. Konwój z pomocą Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej jest w drodze do specjalnego ośrodka w najmłodszym i jednym z najbiedniejszych krajów świata.
Żywność dla Sudańczyków
Żywność dla SudańczykówFoto: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Ciężarówka ze specjalistyczną żywnością dla niedożywionych dzieci wyruszyła kilka dni temu z Kenii. Ma do przejechania dwa tysiące kilometrów i na miejsce do ośrodka w Gordhim dotrze prawdopodobnie w połowie marca.

Czytaj więcej
sudan 1200.jpg
"Polacy w świecie". Nasza pomoc dla Sudanu Południowego

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Najpierw susza, teraz ulewy. Sudańczycy zostali bez żywności

- Przewozimy prawie 40 tysięcy pakietów żywności terapeutycznej, które wystarczą, aby uchronić od ogromnego cierpienia, od zagrożenia śmiercią głodową prawie 1,5 dzieci, którymi się opiekujemy w ramach wspieranego od 5 lat przez PCPM ośrodka dożywiania - powiedział prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej Wojciech Wilk.

Posłuchaj
00:47 24.02.2021 sudan.mp3 250 kartonów z żywnością od polskich darczyńców trafi do dzieci w Sudanie Południowym. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

Dodał, że ośrodek jest wspierany przez prywatnych darczyńców z Polski. Prezes okazał darczyńcom wdzięczność za wsparcie. W ciągu ostatnich pięciu lat polska organizacja pomogła pięciu tysiącom niedożywionych dzieci w ośrodku w Gordhim.

Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata. Powstało dekadę temu i od tego czasu toczą się tam walki etniczne. Konflikty zbrojne, jak i susza wygnały z kraju 2,5 miliona ludzi.

Międzynarodowe organizacje szacują, że za kilka dni w Sudanie Południowym może rozpocząć się nowa fala głodu spowodowana powodziami, która potrwa nawet pół roku.

pp

Czytaj także

Michał Woś: Polska pomaga kształcić elity Afryki. Jest specjalny program studiów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 14:08
Od 2017 r. UKSW realizuje projekt organizacji studiów anglojęzycznych dla studentów mniejszości religijnych, którzy pochodzą z terenów objętych dyskryminacją oraz przemocą. To wyraz praktycznego działania Polski – ocenił minister do spraw humanitarnych Michał Woś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska pomoc dla Sudanu Południowego. Kraj walczy ze skutkami powodzi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 06:49
Kilkadziesiąt rodzin z Sudanu Południowego będzie mogło naprawić swoje domy dzięki pomocy z Polski. Chodzi o mieszkańców północnej części najmłodszego kraju na świecie. Tereny te w ostatnich tygodniach nawiedziły gwałtowne powodzie, które zniszczyły zarówno uprawy, jak i domostwa.
rozwiń zwiń