X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sankcje UE wobec Rosji. Niemiecka prasa: Moskwa może bez skrupułów prowokować Zachód

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 12:56
Szefowie dyplomacji 27 krajów Unii Europejskiej wyrazili zgodę na nałożenie kolejnych sankcji na Rosję. Decyzje komentują niemieckie media, które w większości sankcje traktują jak "nieskuteczne".
Zwolennicy Aleksieja Nawalnego protestowali w Moskwie
Zwolennicy Aleksieja Nawalnego protestowali w Moskwie Foto: Komsomolskaya Pravda/Forum

Nowe sankcje wobec Rosji, będą dotyczyły indywidualnych osób. Będą to m.in.: zakaz wjazdy na terytorium państw Wspólnoty czy pozbawienie środków zdeponowanych w krajach UE. 

Decyzja szefów dyplomacji odbiła się szerokim echem w Europie, a do sankcji odniosła się niemiecka prasa, który wykazuje umiarkowane zadowolenie. 

nawalny 1200 shutterstock.jpg
"Żądania są bezpodstawne i absurdalne". Rosyjskie MSZ w reakcji na apel UE o uwolnienie Nawalnego

Dziennik "Augsburger Allgemeine" uważa, że "jeśli przywództwo w Moskwie rzeczywiście jest zainteresowane konstruktywnym współistnieniem z Europejczykami, jak podkreślił ambasador Kremla w Brukseli, nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy wypuścić Nawalnego, zaprzestać brutalnych ataków policji na ruch demokratyczny i usiąść z UE do stołu. Tak jak to się robi między partnerami".

"Mimo podejmowanych w ostatnich latach prób odwodzenia Kremla od jego linii, prezydent Władimir Putin i jego świta nie ustają w działaniach. Obraźliwe potraktowanie w Moskwie wysokiego przedstawiciela Unii do spraw zagranicznych było tylko jednym z oczywistych przykładów" - pisze dziennik "Mitteldeutsche Zeitung"

Z kolei w "Nuernberger Zeitung" czytamy, że "Moskwa może bez skrupułów prowokować Zachód, a następnie znieść kilka żenujących sankcji, lekceważąc w ten sposób raz po raz UE. Nie ma żadnych oznak tak zaklinanego partnerstwa". Dziennik twierdzi, że Rosja podsyca konflikty i nieporozumienia, dążąc do stworzenia rzeczywistości podobnej do tej z czasów zimnej wojny. 

1200_Rau_TT.png
Będą kolejne sankcje UE wobec Rosji. Szef MSZ: decyzja zapadła bardzo szybko

"Rosja pozostaje nieprzewidywalna"

Dziennik "Rhein-Zeitung" twierdzi, że obecnie w Europie nie ma odpowiednio dużej liczby punktów wyjścia do współpracy i wspólnego dialogu z Rosją. Rosja pozostaje nieprzewidywalna, choć jak - pisze dziennik - podsycanie konfliktu jest niezrozumiałe, gdyż "przede wszystkim dlatego, że Moskwa rzeczywiście potrzebuje partnerów w czasach, kiedy równowaga międzynarodowa ulega coraz większemu przesunięciu". 

Niewystarczające sankcje

Sankcje nałożone na Rosję skrytykowała także Francja. Francuskie media określiły je jako "niedające żadnych skutków". Dziennik "Les Échos" stwierdził wręcz, że "poniżeni przez Moskwę Europejczycy, mimo głębokich różnic w podejściu do stosunków z Moskwą, nie mogli patrzeć z założonymi rękami na to, co robi Kreml".

DW,twitter/as

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak