X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przekazaliśmy stanowczy sprzeciw". MSZ Chin potępia rezolucję Kanady o ludobójstwie Ujgurów

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 09:55
Chińskie MSZ potępiło we wtorek przyjęcie przez parlament Kanady specjalnej, niewiążącej uchwały określającej działania Pekinu wobec Ujgurów i innych muzułmanów w regionie Sinciang na zachodzie ChRL jako ludobójstwo w rozumieniu konwencji ONZ z 1948 roku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/AndriiKoval

- Przekazaliśmy stronie kanadyjskiej stanowczy protest w sprawie tej uchwały – powiedział na briefingu prasowym w Pekinie rzecznik chińskiego resortu spraw zagranicznych Wang Wenbin.

Przyjęta przez kanadyjski parlament uchwała wzywa rząd w Ottawie do podjęcia kroków na rzecz przeniesienia zimowych Igrzysk Olimpijskich zaplanowanych na 2022 rok z Chin do innego kraju, jeśli Pekin nie zaprzestanie ludobójstwa Ujgurów.

ujgurzy protesr free shutt 1200 .jpg
Parlament Kanady: działania Chin wobec Ujgurów noszą znamiona ludobójstwa

Wcześniej politykę ChRL w Sinciangu uznały za ludobójstwo władze USA, powołując się m.in. na raporty niemieckiego etnologa Adriana Zenza, który zarzucał chińskim władzom stosowanie przymusowych aborcji, sterylizacji i innych metod ograniczania liczby urodzin w społecznościach muzułmańskich.

Pekin zaprzecza zarzutom o ludobójstwo i łamanie praw człowieka w Sinciangu, określając je jako „największe kłamstwa stulecia”. Zachodnie media podkreślają jednak, że władze Chin utrudniają zagranicznym dziennikarzom pracę w tym regionie.

Relacje chińsko-kanadyjskie pogorszyły się, gdy w grudniu 2018 roku w Vancouver aresztowano wiceprezes chińskiego koncernu telekomunikacyjnego Huawei, Meng Wanzhou. Została ona zatrzymana na wniosek władz USA, które oskarżają ją o oszustwa i zabiegają o jej ekstradycję.

Czytaj także:

Wkrótce po aresztowaniu Meng zatrzymano w Chinach dwóch obywateli Kanady, Michaela Kovriga i Michaela Spavora, którzy zostali później formalnie oskarżeni o szpiegostwo. Obaj są wciąż przetrzymywani w chińskich aresztach, a działania przeciwko nim powszechnie uznano za próbę wywarcia presji na kanadyjski wymiar sprawiedliwości w sprawie Meng.


kmp


  Czytaj także

  Chiny: dwaj Kanadyjczycy oskarżeni o szpiegostwo. Wraca sprawa Huawei

  Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 11:11
  Chińscy prokuratorzy ogłosili w piątek, że postawili formalne zarzuty szpiegostwa dwóm zatrzymanym pod koniec 2018 roku Kanadyjczykom, Michaelowi Kovrigowi i Michaelowi Spavorowi. Ich sprawa wpisała się w narastające tarcia na linii Ottawa-Pekin.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Operacja "Fox Hunt". Chiny zastraszają członków swojej społeczności w Kanadzie

  Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 09:06
  Chiny prowadzą działania zastraszające wobec członków chińskiej społeczności w Kanadzie w ramach operacji "Fox Hunt" zapoczątkowanej w 2014 r. przez chińskie ministerstwo bezpieczeństwa publicznego jako kampania antykorupcyjna.
  rozwiń zwiń