X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lider gruzińskiej opozycji zatrzymany. Policja siłą weszła do siedziby jego partii

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 09:45
Gruzińska policja zatrzymała rano jednego z liderów opozycji Nikanora Melię i ponad 20 jego zwolenników. Ugrupowania opozycyjne, w tym Zjednoczony Ruch Narodowy, którym współkieruje zatrzymany polityk, zapowiedziały na dziś akcję protestacyjną.
Lider gruzińskiej opozycji Nikanor Melia
Lider gruzińskiej opozycji Nikanor Melia Foto: PAP/EPA/STR

Nikanor Melia jest oskarżony o organizację zamieszek w 2019 roku. On sam nie przyznaje się do winy, a jego zwolennicy nazywają działania gruzińskich władz "prowokacją".

forum bidzina iwaniszwili 1200.jpg
"Odchodzę dumny i zwycięski". Szef rządzącej partii w Gruzji rezygnuje z polityki

Gruzińskie media informują, że funkcjonariusze, którzy zatrzymali lidera Zjednoczonego Ruchu Narodowego, weszli siłą do biura opozycyjnej partii, działali brutalnie wobec ludzi zgromadzonych przed budynkiem i wewnątrz, w tym używali gazu łzawiącego.

W ubiegłym tygodniu sąd w Tbilisi orzekł, że Nikanor Melia ma zapłacić kaucję, bo inaczej trafi do aresztu, w którym będzie czekał na proces. Opozycyjny polityk odmówił. Sąd zamienił kaucje na areszt.

Obawiając się napięć między obozem władzy a opozycją, podał się do dymisji premier Giorgi Gacharia. Rządząca partia Gruzińskie Marzenie zgłosiła na stanowisko szefa rządu Irakliego Garibaszwilego, a wczoraj wieczorem parlament przyjął jego kandydaturę.

Czytaj także:

38-letni polityk jest blisko związany z założycielem Gruzińskiego Marzenia miliarderem Bidziną Iwaniszwilim i zapowiedział, że ucina wszelkie rozmowy z opozycją na temat przedterminowych wyborów.

Część gruzińskich komentatorów przewiduje, że w najbliższym czasie może dojść do wzrostu napięć między władzą i opozycją. W ich ocenie, poranna operacja zatrzymania lidera Zjednoczonego Ruchu Narodowego jest jednym z elementów zastraszenia opozycji.

Posłuchaj
00:53 10922754_1-mj.mp3 Nikanor Melia jest oskarżony o organizację zamieszek w 2019 roku. O szczegółach w relacji korespondenta Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

paw/