X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Żądania są bezpodstawne i absurdalne". Rosyjskie MSZ w reakcji na apel UE o uwolnienie Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 09:32
MSZ Rosji oświadczyło w komunikacie, że decyzja UE o kolejnych sankcjach wobec Moskwy budzi rozczarowanie i Bruksela kieruje się "antyrosyjskimi stereotypami". Żądanie uwolnienia aresztowanego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego resort określił jako "absurdalne".
Aleksiej Nawalny
Aleksiej NawalnyFoto: Shutterstock/john smith williams

"Uważamy za stanowczo niedopuszczalne wciąż brzmiące żądania - bezpodstawne i absurdalne - by "uwolnić" obywatela Federacji Rosyjskiej, który został skazany przez sąd rosyjski za przestępstwa gospodarcze" - oświadczyło MSZ w komunikacie, wydanym w poniedziałek późnym wieczorem. Oceniło, że "w praktyce międzynarodowej nazywa się to ingerencją w sprawy wewnętrzne suwerennego państwa".

1200_Rau_TT.png
Będą kolejne sankcje UE wobec Rosji. Szef MSZ: decyzja zapadła bardzo szybko


Zdaniem MSZ decyzję UE o nowych sankcjach poprzedziła "kampania informacyjna" dotycząca wizyty szefa dyplomacji UE Josepa Borrella w Moskwie z 5 lutego. "Sens tej kampanii informacyjnej wyraźnie polegał na tym, aby znaleźć odpowiedni pretekst do narzucenia ministrom spraw zagranicznych krajów UE myśli o konieczności "odegrania się", i zrekompensowania sobie strat wizerunkowych, które jakoby poniosła unijna dyplomacja, kosztem dalszego pogorszenia relacji z Rosją" - oznajmiło ministerstwo.

"Antyrosyjskie stereotypy" 

W oświadczeniu oceniono, że decyzja w sprawie sankcji "wywołuje rozczarowanie" i że podjęto ją "pod zmyślonym pretekstem". UE "straciła kolejną możliwość, by zrewidować kurs stawiania sztucznych warunków, sankcji i nacisków w relacjach z Rosją, który w ciągu minionych lat okazał się całkowicie nieprzekonywujący" - dodał rosyjski resort spraw zagranicznych. MSZ zarzucił krajom UE, że kierują się "antyrosyjskimi stereotypami".

"Utrwalenie w arsenale polityki zagranicznej UE tego rodzaju bezprawnych narzędzi, jak stawianie ultimatum, naciski i sankcje, wywołuje jedynie ubolewanie" - oświadczyło MSZ Rosji.


Borrell poinformował w poniedziałek, że ministrowie spraw zagranicznych państw UE uzgodnili wprowadzenie kolejnych sankcji przeciwko Rosji w reakcji na uwięzienie Nawalnego. Sankcjami zostaną objęci m.in. prokurator generalny Rosji Igor Krasnow i szef Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksandr Bastrykin.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Echa wizyty Borrella w Moskwie. Prof. Grosse: niekonsekwencja polityki UE ośmiela Putina

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 13:14
- Rosja ma świadomość tego, że UE jest słaba pod względem geopolitycznym. Świadczą o tym chociażby sankcje wobec Rosji. Unia poza słowami nic nie robi i dodatkowo pokazuje Rosji, że jest gotowa do robienia interesów, jak na przykład Nord Stream 2. Ta niekonsekwencja ośmiela Putina - powiedział o relacjach UE z Rosją, także w kontekście wizyty Josepa Borrella w Moskwie, prof. Tomasz Grosse.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje Bruksela-Moskwa. Wiceszef MSZ: sytuacja w Rosji jest dla UE wielkim testem

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 14:55
- Aktualna sytuacja w Rosji jest wielkim testem dla UE czy chce ona zamykać oczy na rzeczywistość, czy chce być odpowiedzialnym liderem globalnym. Nie da się nim być, jeśli ignoruje się to, co robi władza Putina - ocenił politykę zagraniczną Unii Europejskiej Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń