X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Będą dotyczyły indywidualnych osób". Rau o nowych sankcjach wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 09:02
- Nowe sankcje wobec Rosji będą dotyczyły indywidualnych osób i będą sprowadzać się do dwóch elementów. Zakazu wjazdu do krajów UE i pozbawienia środków zdeponowanych w krajach UE - powiedział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
Kreml wezwał ambasadora w USA w związku z wywiadem, jakiego udzielił Joe Biden
Kreml wezwał ambasadora w USA w związku z wywiadem, jakiego udzielił Joe BidenFoto: Shutterstock.com / Konstantin Aksenov

shutterstock białoruś free protesty na białorusi free omon 1200.jpg
Niewykluczone kolejne sankcje wobec Mińska. Szef MSZ apeluje o wsparcie dla demokratycznej Białorusi

Jak zaznaczył, poniedziałkowa dyskusja na posiedzeniu ministerialnym w Brukseli ujawniła wiele stanowisk dot. relacji UE-Rosja. - W jednej kwestii udało nam się jednak bardzo szybko, w zasadzie bez dyskusji, osiągnąć konsensus. Tą kwestią była sprawa nałożenia sankcji unijnych na tych, którzy są uznani za winnych bezprawnego zatrzymania i uwięzienia Aleksieja Nawalnego – powiedział.

Dodał, że sankcje będą dotyczyły indywidualnych osób i będą sprowadzać się do dwóch elementów – zakazu wjazdu do krajów UE i pozbawienia środków zdeponowanych w krajach UE. Pytany, czy możliwe jest nałożenia sankcji na rosyjskich oligarchów, odpowiedział, że UE musi poruszać się w określonym reżimie sankcyjnym, który sprowadza się wyłącznie do przesłanek związanych z łamaniem praw człowieka.

Czytaj także:


forum-0586722191 (2).jpg
Działacz: jeśli Kreml nie przejmie kontroli nad internetem, przegra. Nawalnego chce zabić, bo on demontuje ten system

Minister Rau powiedział też, że obecnie szef unijnej dyplomacji Josep Borrell postrzega relacje UE z Rosją tak, jak są one postrzegane w Europie Środkowej. - Zmiana jest istotna, by nie powiedzieć radykalna – podkreślił.

Zaznaczył, że podczas dyskusji pojawiały się liczne głosy, że Rosja przyjmuje strategię dzielenia nie tylko państw NATO, czy UE, ale także dzielenia społeczeństw poszczególnych krajów. Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell poinformował w poniedziałek, że ministrowie spraw zagranicznych państw UE uzgodnili wprowadzenie kolejnych sankcji przeciwko Rosji za uwięzienie antykremlowskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Na czteroosobowej liście sankcyjnej znaleźli się m.in. prokurator generalny Rosji Igor Krasnow i szef Komitetu Śledczego Aleksander Bastrykin.

"Osiągnęliśmy porozumienie"

- W odpowiedzi na wydarzenia związane z sytuacją pana Nawalnego osiągnęliśmy porozumienie polityczne, żeby wprowadzić restrykcje przeciwko tym, którzy są odpowiedzialni za jego aresztowanie, skazanie i prześladowanie - powiedział Josep Borrell po posiedzenie Rady UE ds. zagranicznych w Brukseli.

- W tym celu po raz pierwszy zrobimy użytek z globalnego systemu sankcji za naruszenia praw człowieka. Procedura administracyjna rozpocznie się na mój wniosek dziś. (...) Mam nadzieję, że zostaną wprowadzone szybko. Być może procedura zajmie tydzień, mam nadzieję, że nie dłużej i zostaną zaaprobowane przez Radę - oznajmił. Poinformował również, że unijni ministrowie zgodzili się też zwiększyć wsparcie dla działaczy zaangażowanych w Rosji w obronę swobód obywatelskich i politycznych.

pg

Czytaj także

"Władze boją się okazać strach". Prof. Legucka o protestach w Rosji w obronie Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 19:02
Prawie 5,6 tys. osób zatrzymanych po niedzielnych protestach w prawie stu rosyjskich miastach w obronie Aleksieja Nawalnego. W jego sprawie sąd będzie decydował 3 lutego i wtedy okaże się, czy Nawalny trafi do kolonii karnej na 3,5 roku w związku z odwieszeniem mu dawnego wyroku pod pretekstem naruszeń warunków zawieszenia. - Wyjście na ulicę to był akt wielkiej odwagi, bo można było trafić za kraty na kilka lat - mówi prof. Agnieszka Legucka z PISM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burza wokół zdjęcia z protestu przeciwko zatrzymaniu Nawalnego. "Kojarzy się z II wojną światową"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 20:55
- W Rosji trwa burza wokół zdjęcia z niedzielnej demonstracji w Petersburgu w obronie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, na którym policjanci prowadzą kolumnę zatrzymanych młodych ludzi, ci zaś mają ręce podniesione i założone z tyłu głowy, jak żołnierze wzięci do niewoli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja w Rosji. Dr Małgorzata Bonikowska: Putin ma zagwozdkę, co zrobić z zachowaniem Nawalnego

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 21:02
- Do działania publicznego weszli młodzi ludzie, którzy mogą sobie pozwolić na większą krytykę, ale przede wszystkim sam Nawalny postępuje dziwnie z perspektywy władz. Putin ma zagwozdkę, co w ogóle robić z takiego rodzaju postępowaniem. Nie wiem, czy mają pewną strategię, jak wybrnąć z tego pata - powiedziała o sytuacji w Rosji w kontekście postaci Aleksieja Nawalnego dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych. Gościem audycji "Kontrapunkt" był także dr Adam Eberchardt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą kolejne sankcje UE wobec Rosji. Szef MSZ: decyzja zapadła bardzo szybko

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 07:15
Będą unijne sankcje wobec Rosji w związku z aresztowaniem Aleksieja Nawalnego i decyzją o zesłaniu go do kolonii karnej. Jednak restrykcje nie obejmą raczej oligarchów, mimo apeli m.in. współpracowników rosyjskiego opozycjonisty. Wczoraj zielone światło dla nałożenia sankcji i rozpoczęcia prac na czarną listą dali ministrowie spraw zagranicznych 27 unijnych krajów na spotkaniu w Brukseli.
rozwiń zwiń