X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niewykluczone kolejne sankcje wobec Mińska. Szef MSZ apeluje o wsparcie dla demokratycznej Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 05:59
Wkrótce możliwe są kolejne unijne sankcje wobec Białorusi. Warszawa - jak mówił w rozmowie z Polskim Radiem minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau - naciska na plan wsparcia gospodarczego.
Protesty w Mińsku. Zdjęcie ilustracyjne
Protesty w Mińsku. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pavel Stasevich/Shutterstock

Represje reżimu w Mińsku wobec obywateli były jednym z tematów wczorajszego spotkania ministrów spraw zagranicznych 27 krajów w Brukseli. Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell powiedział po spotkaniu, że prace nad czwartym pakietem sankcji mogą się rozpocząć już niedługo.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
białoruś protest free 1200
Ważą się losy Mińska. Milinkiewicz: dla Kremla integracja z Białorusią to priorytet, brakuje ostrej reakcji Zachodu

Apel szefa MSZ

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podkreślił, że odpowiedź Unii powinna być adekwatna. W rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką ponowił też apel o program wsparcia dla demokratycznej Białorusi.

Posłuchaj
00:23 Szef MSZ -.mp3 Zbigniew Rau: szefowie MSZ UE zdają sobie sprawę, że plan dla Białorusi to jeden z kluczy do rozwiązania problemu (IAR)

 

- Komisja Europejska zamierza go przedstawić, tylko nie wiemy dokładnie kiedy. Natomiast coraz więcej ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej zdaje sobie sprawę, że jednym z kluczy do rozwiązania problemu białoruskiego jest przedstawienie, a później wdrożenie tegoż planu - powiedział minister.

Czytaj także:

Plan dla demokratycznej Białorusi

Plan wsparcia gospodarczego dla demokratycznej Białorusi to pomysł Polski, poparty w ubiegłym roku na unijnym szczycie przez przywódców 27 krajów, którzy zlecili Komisji Europejskiej jego przygotowanie. Po wczorajszej naradzie ministerialnej szef polskiej dyplomacji mówił, że w tej sprawie, podobnie jak we wszystkich kwestiach dotyczących Białorusi, nie ma sporów między unijnymi krajami.

- Z reguły państwa Unii przyjmują taką interpretację tego, co się dzieje na Białorusi, którą prezentują te państwa, które lepiej orientują się w sprawach Partnerstwa Wschodniego, a więc przede wszystkim Polski i państw bałtyckich - dodał Zbigniew Rau.

Posłuchaj
00:25 10922476_2.mp3 Szef MSZ: państwa UE przyjmują taką interpretację tego, co się dzieje na Białorusi, którą prezentują państwa lepiej zorientowane w sprawach Partnerstwa Wschodniego (IAR)

 

Kolejna narada unijnych ministrów spraw zagranicznych zaplanowana jest za miesiąc. Nie jest wykluczone, że sytuacja na Białorusi będzie jednym z tematów.

ms

Czytaj także

"Sankcje są przesądzone". Spotkanie unijnych ministrów spraw zagranicznych ws. Rosji

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 08:25
Dyskusja strategiczna poświęcona ostatnim wydarzeniom w Rosji i sankcjom w związku z aresztowaniem oraz zesłaniem do kolonii karnej Aleksieja Nawalnego to jeden z głównych punktów porannego spotkania w Brukseli ministrów spraw zagranicznych unijnych krajów. Polska chce także poruszyć sprawę sytuacji na Białorusi.
rozwiń zwiń