X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rozmowy ze stroną amerykańską wyglądają obiecująco". Szef MSZ o relacjach na linii Polska-USA

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 07:50
- Rozmowy ze stroną amerykańską nie wskazują na jakąś zmianę w stosunku do poprzedniej amerykańskiej administracji. Wydaje się, że za stosunki międzynarodowe odpowiadają Demokraci starej daty - powiedział w wywiadzie dla "Sieci" minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau
Minister spraw zagranicznych Zbigniew RauFoto: twitter.com/@MSZ_RP
Krzysztof Szczerski 1200.jpg
Biden krytyczny wobec współpracy z Rosją. Szczerski: to wzmocnienie polskich argumentów

W wywiadzie szef MSZ mówił m.in. o pracach nad ustawą o służbie zagranicznej. - Chcę, by tak jak w całej administracji rządowej wyraźnie rozróżnić sferę urzędniczą, merytoryczną, apolityczną, od sfery zdominowanej przez politykę. Po wyborach, które przynoszą zmianę władzy, w MSZ pojawia się nowy minister i jego zastępcy, którzy chcą realizować swój program polityczny. Powinni im w tym pomagać ambasadorowie, którzy realizują politykę państwa polskiego - tłumaczył Rau.

Czytaj także:

Na pytanie o relacje z administracją Joe Bidena, Rau podkreślił, że rozmowy ze stroną amerykańską "wyglądają obiecująco". - Minister Mariusz Błaszczak miał bardzo dobrą rozmowę z szefem Pentagonu gen. Lloydem Austinem. Rozmowy prowadzili także ministrowie Krzysztof Szczerski i Paweł Soloch, ja też mam zaplanowaną rozmowę z sekretarzem stanu Antonym Blinkenem - poinformował.

- Te kontakty nie wskazują na jakąś zmianę. Obóz demokratyczny jest bardzo zróżnicowany, ale wydaje się, że za stosunki międzynarodowe odpowiadają Demokraci starej daty. Oczywiście, lewe skrzydło Partii Demokratycznej jest bardzo zideologizowane i będzie próbowało wprowadzić do polityki zagranicznej swoje rozumienie praw człowieka. Jak daleko zajdzie ten proces? Tego nie wiemy - stwierdził Rau.

pb

Czytaj także

Biden oskarżył Rosję o próbę rozbicia NATO. Szczerski: możemy się pod tymi słowami w pełni podpisać

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 19:47
- Podkreślenie współpracy transatlantyckiej i bezpieczeństwa kolektywnego, odrzucenie koncepcji Rosji jako politycznego partnera - to wątki wystąpienia prezydenta USA Joe Bidena, pod którymi możemy się w pełni podpisać - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróblewski: wystąpienie Joe Bidena to dobry sygnał dla regionu, ale polityka USA w szczegółach dopiero się wykuwa

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 20:00
- To bardzo optymistyczne wystąpienie, które potwierdza zaangażowanie USA w budowę więzi transatlantyckich. Z punktu widzenia Polski, grupy V4, Trójmorza, to bardzo dobra wiadomość - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl politolog Artur Wróblewski, komentując przemówienie Joe Bidena na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Zaznaczył, że polityka USA wobec regionu, także wobec Rosji dopiero się kształtuje. Wskazał na możliwość powrotu do negocjacji o umowie o wolnym handlu między USA i UE (TTIP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie będzie tracić z oczu Rosji". Manasterski o polityce nowego prezydenta USA

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 10:53
- Amerykanie nie chcą słuchać frazesów, bo problemy są realne - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Wróblewski, komentując wystąpienie Joe Bidena podczas monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Gośćmi audycji byli również politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski oraz Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. 
rozwiń zwiń