X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Meghan Markle i książę Harry rezygnują z obowiązków na dworze. To potwierdzenie decyzji sprzed roku

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 18:25
Książę Harry i jego żona Meghan Markle ostatecznie rezygnują z obowiązków na dworze. Poinformowali właśnie o swojej decyzji Buckingham Palace. Tym samym przestają być na przykład patronami brytyjskich organizacji kulturalnych czy sportowych.
Książę Harry i Meghan Markle
Książę Harry i Meghan MarkleFoto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Meghan and Harry 1200.jpg
Wiemy, kiedy Książę Harry i Meghan Markle przestaną pełnić oficjalne funkcje

Na początku zeszłego roku wnuk Elżbiety II i jego żona ogłosili niespodziewanie że chcą wycofać się z części obowiązków. Chcieli zachować parę funkcji związanych z monarchią, ale królowa Elżbieta II od początku była sceptyczna. Podobny model byłby precedensem, a dwór sygnalizował, że to niemożliwe.

Posłuchaj
00:50 Harry Meghan IAR.mp3 Książę Harry i Meghan Markle ostatecznie rezygnują z pełnienia funkcji związanych z brytyjską monarchią. Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)

Czytaj również:

Potwierdzenie decyzji sprzed roku

Para, obecnie mieszkająca w USA i spodziewająca się drugiego dziecka, dostała rok do namysłu. Zdania nie zmieniła. Również Pałac Buckingham nie zmodyfikował swego stanowiska.

książę Filip 1200 PAP.jpg
Książe Filip trafił do szpitala. 99-latek "źle się poczuł"

Teraz Meghan Markle przestała być ambasadorką londyńskiego teatru narodowego, a Harry - ambasadorem związku rugby. Patronaty i obowiązki będą rozdzielone pomiędzy pozostałych członków rodziny.

jmo

Czytaj także

Nowa rola Harry'ego i Meghan. "Rozmowy przebiegają dobrze, szybko się zakończą"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 00:15
Rozmowy na temat przyszłej roli brytyjskiego księcia Harry'ego i księżnej Meghan przebiegają dobrze i mogą się zakończyć "raczej wcześniej niż później" - podała w sobotę brytyjska agencja PA, powołując się na źródła w pałacu królewskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Okres przejściowy" Harrego i Meghan. Co dalej z rodziną królewską?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 20:59
Brytyjska królowa Elżbieta II zgodziła się na "okres przejściowy", w którym książę Harry i księżna Meghan będą dzielić czas między Wielką Brytanię a Kanadę, choć zaznaczyła, że wolałaby, aby pozostali oni pełnoprawnymi członkami rodziny królewskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wycofałem się ze wszystkiego, co wcześniej znałem". Książę Harry przerywa milczenie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 02:36
Brytyjski książę Harry powiedział w niedzielę, że konieczność rezygnacji z obowiązków członka rodziny królewskiej, co zostało uzgodnione z królową Elżbietą w ramach porozumienia na temat przyszłej roli jego i księżnej Meghan, bardzo go zasmuciła.
rozwiń zwiń