X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Polsce był posłem. Teraz John Godson kandyduje na prezydenta Nigerii

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 13:23
Były poseł na Sejm RP, Nigeryjczyk, John Abraham Godson poinformował na Twitterze, że wystartuje w wyborach prezydenckich w Nigerii w 2023 r.
John Abraham Godson chce kandydować w wyborach prezydenckich w Nigerii
John Abraham Godson chce kandydować w wyborach prezydenckich w NigeriiFoto: Marek Wiśniewski/Forum
afryka free 1200.jpg
"Sytuacja jest tragiczna, nie ma bezpiecznych miejsc". Kolejne porwania przez islamistów w Nigerii

Obecnie prezydentem Nigerii jest pełniący drugą kadencję Muhammadu Buhari. W 2019 r. na najwyższy urząd w państwie wystartowała rekordowa liczba 73 kandydatów, ale realnie w walce i zwycięstwo liczyli się tylko Buhari i Atiku Abubakar.

Czytaj także:

Przed nowym prezydentem Nigerii stoją duże wyzwania: walka z korupcją, bezrobociem i ubóstwem, naprawa i rozbudowa zaniedbanej infrastruktury drogowej i kolejowej, a także walka z dżihadystycznym ugrupowaniem Boko Haram.

Terrorystyczna działalność Boko Haram od dziesięciu lat wstrząsa Nigerią, która jest zamieszkana przez ponad 209 mln ludzi, co czyni ją najbardziej zaludnionym krajem Afryki. W wyniku przemocy stosowanej przez tę organizację zginęło już ponad 20 tys. osób, a setki tysięcy zostało zmuszonych do opuszczenia swoich miejsc zamieszkania.

Również wybory z 2019 r. nie były wolne od przemocy. Od oficjalnego rozpoczęcia kampanii wyborczej w październiku 2018 r. w kraju zginęło ponad 260 osób.

Szereg funkcji i zainteresowań

Godson jest nauczycielem akademickim, społecznikiem i menadżerem. Był posłem na Sejm VI kadencji (2007-2011) i VII kadencji (2011-2015) z list Platformy Obywatelskiej (PO), a także członkiem, a w latach 2013-2014 wiceprezesem partii Polska Razem Jarosława Gowina.

Były polityk jest także inżynierem, ukończył Wydział Rolnictwa Abia State University w Nigerii. Odbył studia doktoranckie na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Był pastorem Kościoła Bożego w Chrystusie. Samorządowiec: radny osiedla Olechów-Janów w Łodzi, w latach 2008-2010 radny miasta Łódź z list PO, w 2014 r. bez powodzenia kandydował na prezydenta miasta Łodzi.

Został uznany przez czasopismo "The New African" za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi w Afryce w 2015 r. 14 listopada 2016 r. została mu nadana odznaka honorowa Bene Merito przez ministra spraw zagranicznych za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

pb

Czytaj także

Porwanie w szkole w Nigerii. Prezydent wezwał wojsko i policję do uwolnienia uczniów i nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 13:00
Uzbrojeni napastnicy porwali grupę uczniów i nauczycieli ze szkoły w centralnej Nigerii. Porywacze byli ubrani w mundury wojskowe. Prezydent Nigerii nakazał wojsku i policji podjęcie działań zmierzających do uwolnienia uczniów i nauczycieli uprowadzonych przez uzbrojonych napastników. Muhammadu Buhari potępił atak.
rozwiń zwiń