X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Japonia: trwa usuwanie skutków trzęsienia ziemi w rejonie Fukushimy

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 09:01
W Japonii są usuwane skutki trzęsienia ziemi. Przywracane są połączenia kolejowe dużych prędkości. Zwiększono częstotliwość kursowania autobusów dalekobieżnych i połączeń lotniczych. Sobotnie trzęsienie ziemi miało siłę 7,3 stopnia. W jego wyniku rannych zostało ponad 150 osób.
Skutki trzęsienia ziemi w Japonii
Skutki trzęsienia ziemi w JaponiiFoto: PAP/EPA/JIJI PRESS

Wstrząsy uszkodziły linie wysokiego napięcia i mosty na trasach shinkansenów w prefekturach Fukushima i Miyagi. Z tego powodu na niektórych trasach zawieszono kursowanie pociągów. Do czasu naprawy trakcji została zwiększona częstotliwość kursowania autobusów i liczba połączeń lotniczych na trasach z Tokio do regionów najbardziej dotkniętych przez trzęsienie ziemi. W prefekturach Fukushima i Miyagi z powodu zniszczeń zamknięto 71 szkół.

japonia trzesienie ziemi 1200.jpg
Trzęsienie ziemi w rejonie Fukushimy. Przez tydzień mogą występować wstrząsy wtórne

Trzęsienie ziemi nawiedziło Fukushimę na kilka tygodni przed rocznicą katastrofalnego w skutkach kataklizmu z marca 2011 roku, kiedy zginęło ponad 15 tysięcy osób. Trzęsienie wywołało wówczas falę tsunami, która zniszczyła część wybrzeża. Doszło też do awarii elektrowni jądrowej w Fukushimie. Była to największa tego typu katastrofa od czasu awarii w elektrowni w Czarnobylu.

Posłuchaj
00:44 10907935_1.mp3 Usuwanie skutków trzęsienia ziemi w Japonii (IAR)

 

pkr

Czytaj także

9 lat temu Japonię nawiedziło wielkie trzęsienie ziemi. Skutki katastrofy odczuwalne są do dziś

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 03:42
Mija 9 rocznica tragicznego trzęsienia ziemi i tsunami z 11 marca 2011 roku. Kataklizm pochłonął tysiące ofiar i spowodował poważną awarię w elektrowni jądrowej w Fukushimie na północnym wschodzie kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japonia: rośnie bilans rannych po trzęsieniu ziemi w rejonie Fukushimy

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 12:43
Japońska agencja Kyodo podała bilans po trzęsieniu ziemi w okolicy Fukushimy. Z najnowszych danych wynika, ze rannych zostało ponad 100 osób. Do trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,3 doszło wczoraj.
rozwiń zwiń