X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nasze relacje są niezwykle intensywne". Szefowie MSZ Polski i Czech o współpracy

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 01:20
Współpraca dwustronna i regionalna oraz relacje transatlantyckie, a także sytuacja na Białorusi, w Rosji i na Ukrainie były tematem rozmowy ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Raua z jego czeskim odpowiednikiem Tomašem Petříčkiem – poinformowało MSZ.
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w WarszawieFoto: Pixabay

"W ostatnich miesiącach nasze relacje pozostają niezwykle intensywne, co odzwierciedla dynamikę wydarzeń w naszych krajach, w Europie i na świecie. Czechy pozostają strategicznym sąsiadem Polski" – powiedział Rau, cytowany w komunikacie MSZ.

Wśród tematów rozmów pogłębianie współpracy

Jak poinformowało ministerstwo, wśród głównych tematów rozmów znalazły się m.in. kwestie dwustronne, współpraca regionalna w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Trójmorza - która interesuje stronę czeską m.in. w kontekście rozwoju strategicznych projektów infrastrukturalnych w regionie - a także sytuacja na Białorusi, w Rosji i Ukrainie oraz "elementy agendy europejskiej".

"Ministrowie podkreślili ponadto znaczenie dobrych relacji z partnerami w USA, również w kontekście bezpieczeństwa europejskiego. Szefowie dyplomacji omówili również perspektywy rozwoju wzajemnych relacji dwustronnych oraz przyszłość współpracy regionalnej w warunkach międzynarodowych wywołanych przez COVID-19" – przekazało MSZ.

Zwróciło uwagę, że wizyta szefa czeskiej dyplomacji odbyła się w przededniu obchodów 30-lecia V4, a ministrowie omówili plany najbliższych wydarzeń polskiego przewodnictwa w Grupie.

ks

Czytaj także

Koronawirus w Europie. Wiemy, gdzie jest najtrudniejsza sytuacja pandemiczna

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 13:05
Estonia, Łotwa, Czechy, Słowenia oraz prawie cała Hiszpania zostały oznaczone kolorem ciemnoczerwonym na unijnej mapie zakażeń koronawirusem, publikowanej przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Oznacza to, że w ostatnich dniach było tam najwięcej infekcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sytuacja nie jest dobra". Czeski rząd wnioskuje o wydłużenie stanu wyjątkowego

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 21:50
Czeski rząd chce przedłużyć wprowadzony w związku z pandemią stan wyjątkowy do 16 marca. Wniosek w tej sprawie trafi do Izby Poselskiej, która ma głosować w tej sprawie w czwartek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: Grupa Wyszehradzka ma gospodarczy potencjał i pragmatyczne podejście do wspólnych spraw

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 17:48
- Jednym z głównych tematów szczytu będzie odbudowa gospodarcza po zakończeniu pandemii COVID-19 i wspólne duże inwestycje - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Przybylski, publicysta. 
rozwiń zwiń