X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ty też możesz pomóc uchodźcom z Wenezueli. Polska Misja Medyczna rozpoczęła zbiórkę pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 18:37
Polska Misja Medyczna rozpoczyna nowy program pomocy dla Wenezueli. Organizacja zbiera pieniądze na rzecz kobiet i dzieci, które uciekają do sąsiedniej Kolumbii.
Polska Misja Medyczna pomaga uchodźcom w Wenezueli
Polska Misja Medyczna pomaga uchodźcom w Wenezueli Foto: Materiały Polskiej Misji Medycznej

Wenezuela jest obecnie jednym z najbardziej pogrążonych w kryzysie państw na świecie. Chaos i ogromna bieda w kraju spowodowały, że w ostatnich latach za granicę uciekło ponad pięć milionów osób, z czego 1,7 miliona - do sąsiedniej Kolumbii.

deliveries006-1280x853 (1).jpg
Ponad 500 tysięcy złotych przekazali Polacy Wenezuelczykom za pośrednictwem Caritas Polska

Polska Misja Medyczna chce pomóc kobietom i dzieciom, które na piechotę pokonują ponad 200 kilometrów, by dotrzeć do bezpiecznego dla nich regionu La Guajira w Kolumbii. - Naszym zadaniem jest zebrać fundusze, aby pomóc wenezuelskim matkom i dzieciom przetrwać te kilkaset kilometrów. One idą w klapkach, właściwie musiały pozbyć się całego majątku, aby kupić wózek, jakiś drobny zapas żywności, wodę i wyruszyć w tą drogę po życie na piechotę- mówi w rozmowie z Polskim Radiem Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej.

Posłuchaj
00:48 Wenezuela.mp3 Wenezuela: Polska Misja Medyczna pomaga uchodźcom (IAR / Wojciech Cegielski)

Polska organizacja chce kupić Wenezuelczykom jedzenie, leki, środki higieniczne oraz wyprawki dla noworodków. W akcji ma pomóc obecna na miejscu międzynarodowa organizacja Save The Children. Szczegóły zbiórki są dostępne na stronie internetowej Polskiej Misji Medycznej www.pmm.org.pl. Tam też znajduje się specjalny kalkulator pomocowy.

Władze Kolumbii zapowiedziały w ostatnich dniach, że będą chciały nadać status czasowego pobytu dla niemal dwóch milionów wenezuelskich uchodźców. Większość z nich jest bowiem w Kolumbii nielegalnie. Uzyskanie pozwoleń pobytowych pozwoli im na szukanie pracy. Kryzys w Wenezueli zaczął narastać w ostatniej dekadzie, gdy socjalistyczne władze trwoniły pieniądze ze sprzedaży ropy naftowej i doprowadziły do zapaści sektora państwowego. Sytuacja pogorszyła się po śmierci w 2013 roku Hugo Chaveza. W kraju brakuje jedzenia, leków i paliwa. Dodatkowo w Wenezueli trwają protesty opozycji, która chce odsunąć od władzy autorytarny reżim komunistyczny pod wodzą Nicolasa Maduro.

bartos

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Wenezuela uchodźcy

Czytaj także

Starcia w stolicy Wenezueli. 23 osoby nie żyją

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 04:00
W stolicy Wenezueli Caracas co najmniej 23 osoby zginęły w weekend w starciach policji z gangami. Tak wynika z informacji lokalnych mediów oraz organizacji pozarządowych broniących praw człowieka.
rozwiń zwiń